- Традиційно, в останню неділю жовтня, Україна переходить на зимовий час. Цьогоріч стрілки годинника переводимо у ніч з 26 на 27 жовтня о четвертій годині ранку на годину назад. Тобто, якщо це було 04.00 то стане 03.00. Таким чином на годинку можемо довше поспати.
Завтра Україна переходить на «зимовий час». Це передбачено постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року. Однак, є ймовірність, що цього разу ми це робитимемо востаннє, адже Верховна Рада у липні цього року ухвалила закон, який скасувати подальші переведення годинника і закріплює єдиний для всієї країни зимовий час.
Звичайно, сучасні годинники, смартфони, ноутбуки та інші пристрої переводять стрілки автоматично. Тому переводити вручну доводиться тільки механічні годинники. Найскладніше щороку — це не запізнитися на потяг чи маршрутку, адже всі транспортні засоби відбувають та прибувають за новим часом. Тож будьте уважні!
Що відомо про законодавчу ініціативу по переведення годинників
- Стрілки годинника восени та навесні українці переводять вже понад 40 років, відколи у 1981 році Радянський Союз вирішив запровадити переходи між літнім і зимовим часом. В Україні літній час уніфікували лише в 1996 році. Переведення завжди припадали на вихідні, щоб дати організму мінімально адаптуватися.
- Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді ухвалити у цілому законопроєкт про обчислення часу в Україні, яким передбачається скасування переходу на «літній» та «зимовий” час».
- 16 липня Верховна рада ухвалила закон 4201 про скасування переведення часу в Україні з зимового на літній. Тобто в останню неділю жовтня час мали б перевести на зимовий і більше не міняти.
- Однак за даними джерел BBC Україна у команді президента, Володимир Зеленський не планує підписувати ухвалений у липні закон, який скасовує переведення годинників.