• Поруч з бібліотекою імені І. В. Бевза у Вінниці, на Хмельницькому шосе, планували облаштувати пивбар. Місцеві активісти зробили все, аби цього не допустити. Як вирішилось питання? Ми дізнались.

Бібліотека імені І. В. Бевза, яка існує вже 50 років, знаходиться на першому поверсі житлового будинку за адресою Хмельницьке шосе, 4 та є комунальним закладом міськради. Арсенал книгозбірні налічує біля 300 тисяч книг.

Ще з 80-тих років приміщення бібліотеки не ремонтувалось й відтак було у занедбаному стані. Та 1 грудня 2017 завершився ремонт, проведений коштом Вінницької міської ради і бібліотека відкрила свої скарби вінничанам. Бібліотека «обзавелась» новою підлогою та стелею, вікнами та меблями, стелажі з книгами також замінили. 

Крім прямого призначення тут проводяться культурно-освітні заходи, майстер класи для дітей, програми підтримки, також функціонують гуртки та клуби за інтересами. Сюди приходять не лише за ексклюзивними екземплярами і книгами для душі, — бібліотека стала пунктом незламності під час блекаутів. 

Через стіну з приміщенням бібліотеки розташувався магазин антикваріату. Нещодавно мешканці будинку забили на сполох — поруч з бібліотекою також планують відкрити пивбар. Про це написала в Інстаграмі вінничанка Катерина Поліщук. Цитуємо:

«Один приватний підприємець вирішив поруч з бібліотекою зробити «Клуб пива»! В тій же будівлі, стіна до стіни! Що думаєте про це? Як так? 

Невже міська влада вважає, що таке сусідство є нормою? Культура та освіта зараз не на часі? А от «пивнуха» — саме те, що потрібно людям?

Підкажіть, хто поведе свою дитину на майстер-клас туди, де поруч будуть сидіти п’яні люди? Чи відпустять відповідальні батьки дитину в бібліотеку, коли є потенційна небезпека поруч? Як швидко бібліотека перестане функціонувати з таким «сусідом»?».

          Переглянути цей допис в Instagram                      

Допис, поширений Катерина Поліщук (@kitsyarina)

До власника приміщення звернулася голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Люди дізналися, що у власника є всі необхідні дозволи на відкриття закладу, а також на облаштування поруч тераси та паркінгу. Проте документального підтвердження не бачили.

Мешканці навколишніх будинків вирішили, що пивнусі не бути біля бібліотеки: призначили зустріч підприємцю на минулих вихідних. Але питання вирішилося позитивно і без особистих зустрічей, завдяки представникам ОСББ.

— Наскільки мені відомо, члени правління ОСББ зв’язалися з Києвом (головний офіс організації), і там заборонили здавати приміщення для таких цілей, — розповіла авторка вищевказаного допису Катерина Поліщук.

Що робити, якщо може подібне сталося з вами: поруч зводять незаконне будівництво, роблять реконструкцію чи відкривають розважальний заклад? Запитали у вінницької адвокатки.

Мар’яна Слізяк, адвокат:


— Питання досить обширне і залежить від ситуації. В першу чергу, слід розуміти, що будь-яке будівництво чи то реконструкція повинні відповідати існуючій документації та цільовому призначенню будівель.

За загальним правилом заборонено розміщувати обʼєкти комерційного призначення в будинках житлового фонду без зміни їх цільового призначення .

Відповідно, у випадку виявлення такої реконструкції доцільно запитати забудовника з приводу наявності відповідної документації. Якщо забудовник відмовляється таку надати і є підозри, що будівництво може бути незаконним, слід звернутися до органів ОМС та/або до Державної інспекції архітектури та містобудування України із відповідною скаргою, де вказати загальний опис робіт, що проводяться, та точну адресу, доцільним є додати фотокартки таких робіт.

Із скаргою може звернутися як будь-який мешканець будинку, так і ОСББ (у випадку його функціонування). Можливим є також написання заяви органам Національної поліції.

Питання розміщення магазинів з продажем алкоголю є сферою відповідальності органів місцевого самоврядування. Відповідним рішенням ОМС встановлюється заборона на продаж алкоголю на певній відстані від шкіл, медичних установ, адміністративних установ, тощо. В кожному регіоні відстань на якій дозволено розміщення таких закладів може різнитися (залежить від рішення ОМС). Однозначним є те, що пивний бар чи магазин не може межувати з бібліотекою чи школою. Якщо такий випадок має місце потрібно звернутись з скаргою до органів місцевого самоврядування.