• Держекоінспекцію повідомили про загибель риби в річці Південний Буг біля Центрального мосту.
  • Спеціалісти інспекції виїхали на місце і підтвердили факт.
  • Відібрані проби води показали, що рівень розчинного кисню в річці значно нижче допустимого.

Повідомлення про гибель риби надійшло до екологів 26 травня 2024 року. Спеціалістам сказали, що в районі Центрального мосту спостерігається скупчення риби різних видів та розмірів на поверхні води.

— При огляді було підтверджено факт скупчення риби при поверхні водойми. Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю здійснено відбір проб поверхневих вод для проведення подальшого аналізу. Під час відбору проб води контролювався рівень розчинного кисню, який в даній пробі знаходився нижче допустимого значення, — кажуть у Державній екологічній інспекції у Вінницькій області.

Для контролю рівня розчинного кисню в річці Південний Буг в інших точках 27 травня 2024 року спеціалісти додатково відібрали проби води в межах міста Вінниця від Стрижавки до Сабарівської ГЕС. В усіх відібраних пробах спостерігався також низький рівень розчинного кисню.

Наступного  дня, 28 травня, спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю здійснили ще один виїзд під час якого збільшили акваторію дослідження річки Південний Буг та відібрали проби води в таких місцях:

  • річка Південний Буг перед водозабором КП «Калинівкаводоканал», с. Гущинці;
  • річка Південний Буг перед об’їзним мостом смт Стрижавка;
  • річка Південний Буг вул. Зарічна, біля Вінницького ліцею №29;
  • річка Південний Буг вул. Київська біля закладу «Вінницька реберня»;
  • річка Південний Буг вул. Князів Коріатовичів біля автосалону «Рено».

Рівень розчинного кисню в місті відбору проб перед водозабором «Калинівкаводоканал» та Гущинцях знаходився в межах допустимого значення. В інших точках відбору рівень розчинного кисню знаходився значно нижче допустимого значення.

— Наразі проводиться інструментально-лабораторне дослідження відібраних проб на вміст забруднюючих речовин. Про результати дослідження буде повідомлено додатково, — додають екологи.

Чому гине риба у воді і що робити з мертвим «сріблом» з’ясовував наш журналіст. Деталі читайте за посиланням.

 



Джерело