• Після скандалів з МСЕК в Україні вирішили ліквідувати цю структуру до кінця 2024 року, створивши їй альтернативу.
  • Обов’язки МСЕК тепер виконуватимуть 1 348 експертних команд, сформованих із понад 4 300 лікарів, які працюватимуть у 286 лікарнях по всій країні.
  • Ці команди спеціалізуватимуться на різних медичних напрямках, забезпечуючи оцінку функціонального стану пацієнтів та перегляд рішень у разі їх оскарження.

Кілька місяців тому в Україні виникли скандали, пов’язані з МСЕК, після чого прийняли рішення ліквідувати цю структуру до кінця 2024 року. Наразі в Україні вже створили її альтернативу. Відтепер обов’язки МСЕК покладені на визначені заклади з експертними командами. Про це повідомляють у МОЗ.

Відтепер обов’язки МСЕК покладені на визначені заклади з експертними командами. Про це повідом
https://24tv.ua/alternativa-msek-ukrayini-moz-rozpovili-de-yak-pratsyuvatimut_n2708758

Комісії працюватимуть у 286 лікарнях по всій країні

Так звані “експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи” працюватимуть по всій Україні. Загалом йдеться про 286 лікарень.

Нові заклади обрані таким чином, щоб бути максимально доступними для людей і водночас відповідати сучасним стандартам якості медичних послуг,
– кажуть у МОЗ.

У міністерстві також розповіли, що було створено 1 348 експертних команд, куди увійшли понад 4 300 лікарів. Це втричі більше, аніж було у МСЕК.

Ці команди були сформовані за спеціалізаціями: хірургічна, травматологічна, кардіоневрологічна, психіатрична тощо.

“Визначено перелік лікарів, які працюватимуть у Центрі оцінювання функціонального стану особи, забезпечуючи експертну підтримку та перегляд рішень у разі їх оскарження пацієнтом”, – додали у МОЗ.

https://24tv.ua/alternativa-msek-ukrayini-moz-rozpovili-de-yak-pratsyuvatimut_n2708758

Комісії працюватимуть у 286 лікарнях по всій країні

Так звані «експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи» працюватимуть по всій Україні. Загалом йдеться про 286 лікарень.

— Нові заклади обрані таким чином, щоб бути максимально доступними для людей і водночас відповідати сучасним стандартам якості медичних послуг, — кажуть у МОЗ.

У міністерстві також розповіли, що створили 1 348 експертних команд, куди увійшли понад 4 300 лікарів. Це втричі більше, аніж було у МСЕК.

Ці команди були сформовані за спеціалізаціями: хірургічна, травматологічна, кардіоневрологічна, психіатрична тощо.

«Визначили перелік лікарів, які працюватимуть у Центрі оцінювання функціонального стану особи, забезпечуючи експертну підтримку та перегляд рішень у разі їх оскарження пацієнтом», — додали у МОЗ.


— Електронна система, яку ми створюємо, допоможе позбутися зайвих паперів і гарантує прозорість та підзвітність у прийнятті рішень експертними командами. У ній буде фіксуватися кожна дія і кожен документ, щоб ніхто не міг заднім числом змінити діагноз чи рішення. Упродовж наступного року будемо розширювати можливості системи та інтегруємо її з ЕСОЗ, щоб іще полегшити роботу лікарям, — йдеться у повідомленні.

Лікарні на Вінниччині, де будуть комісії визначати статус інвалідності

На дашборді МОЗ визначили:

  • Дві психіатричні команди працюватимуть у Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім. Ющенка.
  • Дві кардіоневрологічні — у Вінницькому регіональному клінічному лікувально-діагностичному центрі серцево-судинної патології.
  • Три загально-хірургічні — у Вінницькій міській лікарні №1.
  • Дві фтизіатричні — у Вінницькому обласному фтизіопульмонологічному центрі.
  • Дві травматологічні — у Жмеринській центральній районній лікарні.
  • Дві загально-хірургічні — у Гайсинській центральній районній лікарні.
  • Одна загально-хірургічна — у Тульчинській центральній районній лікарні.
  • Дві травматологічні — у Тульчинській центральній районній лікарні.
  • Три загально-хірургічні — у Могилів-Подільській окружній лікарні інтенсивного лікування.
  • Дві загально-хірургічні — у Бершадській окружній лікарні інтенсивного лікування.
  • Три загально-хірургічні — у Козятинській центральній районній лікарні.
  • Дві кардіоневрологічні — у Хмільницькій центральній районній лікарні.
  • Дві загальні — у Хмільницькій центральній районній лікарні.
  • Дві травматологічні — у Хмільницькій центральній районній лікарні.
  • Дві хірургічні — у Хмільницькій центральній районній лікарні.

Список лікарів та контактні дані публікуються на інформаційних ресурсах лікарень.

Реформування МСЕК

Нагадаємо, 18 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає удосконалення роботи Медико-соціальної експертної комісії. Зокрема, висновки комісій заноситимуться в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ), яка забезпечить швидший доступ до даних для лікарів, підвищить прозорість процесу і прискорить ухвалення рішень.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що Кабінет міністрів затвердив два законопроекти, пов’язані з ліквідацією медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Вони передбачають підвищення виплат для осіб з повною втратою працездатності, а також значне збільшення строків лікування і реабілітації для тих, хто має тимчасову втрату працездатності.

Крім того, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляв, що комплексні зміни по МСЕК відбудуться з 01 січня 2025 року.

З 1 січня 2025 року відбудуться зміни щодо встановлення інвалідності:

  • статус інвалідності буде засновано на сучасній концепції оцінювання повсякденного функціонування людини — тобто оцінювання впливу травми чи хвороби на повсякденну діяльність;
  • спроститься шлях для пацієнта: з процесу виключено ЛКК, для певних обʼєктивних станів до оцінювання не треба чекати 120 днів лікарняного, направлення на дообстеження обмежені одним разом, окрім випадків із вагомими причинами;
  • буде встановлено обʼєктивні критерії направлення на оцінювання та критерії визначення заочних чи дистанційних засідань на основі переліку діагнозів та інтервенцій;
  • оцінювання стане більш фаховим та доступним завдяки складу команд з лікарів-практиків у найпотужніших лікарнях, які будуть рівномірно розподілені по території України;
  • весь процес оцінювання фіксуватиметься в електронній системі, документи й дії будуть цифровізовані, система також обиратиме команди для справи відповідно до діагнозу та профілю команди. При цьому дані пацієнтів та лікарів будуть приховані одні від одного до дня засідання, що дозволить мінімізувати корупційні ризики;
  • буде сформовано Центр оцінювання для оскарження рішень, який складатиметься з медичних фахівців з різних закладів країни;
  • З 1 січня 2025 року документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними. Для решти людей з інвалідністю, чий повторний огляд припадає на час впровадження нової системи, — термін повторного огляду подовжується на 6 місяців. Усі документи, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки зберігаються.







Ми також раніше розповідали, що з 1 січня 2025 року в Україні запрацює оновлена система МСЕК. Особи з інвалідністю збережуть усі виплати та пільги до визначеного терміну повторного огляду. Безстроковий статус інвалідності не потребуватиме переоцінювання, окрім за бажанням людини чи рішенням суду.

  • Як буде проходити оцінка інвалідності за новими правилами: пояснили у Міністерстві охорони здоров’я

 



Джерело