22.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

«Берлінські подушки» на дорогах: у Вінниці встановлюють обмежувачі швидкості біля закладів освіти

У Вінниця триває процес запровадження безпекових заходів на дорогах міста. У першу чергу у місцях, де дорогу переходять діти. Так, біля 33-го ліцею уже з’явились сучасні обмежувачі руху – так звані берлінські подушки.

«Посилюємо заходи безпеки на дорогах. Біля шкіл встановлюємо «берлінські подушки». Вони будуть «заспокоювати» швидкість автомобілів на потенційно небезпечних ділянках дороги. Особливо це важливо для шкіл і дитячих садків», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

У департаменті транспорту та міської мобільності пояснюють, що першочергово ці засоби вмонтовують на дорогах поблизу закладів освіти. Також там додають, що такі конструкції буде встановлено ще на 8 ділянках.

«Це уже друга ділянка у нашому місті на якій фахівці КП «СМЕД ОДР» встановлюють ці обмежувачі руху. Ці конструкції зручні тим, що не сповільнюють рух громадського транспорту чи автомобілів екстреної служби. Тобто, автомобіль швидкої допомоги або пожежної служби, поспішаючи на виклик, за рахунок своїх габаритів, просто пропустить «між колесами» цю конструкцію», – додав директор департаменту транспорту та міської мобільності ВМР Андрій Сорокін.

Окрім того, він зауважив, що вони не доставлятимуть дискомфорту для руху велосипедистів, оскільки ті з легкістю можуть їх об’їхати.