23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Чому пожовтіла вода з-під крана?

У Вінниці мешканці помітили, що вода з-під кранів має жовтуватий відтінок.

Як пояснили у «Вінницяоблводоканалі», причина цього явища криється у природних процесах, що відбуваються в річці Південний Буг.

В цей період року у річці Південний Буг спостерігається відмирання водоростей, які виділяють марганець у воду. Саме цей елемент є причиною пожовтіння води. «Вінницяоблводоканал» повідомляє, що таке явище спостерігається вже декілька років поспіль і є поширеним по всьому місту.

«Саме в цей період водорості відмирають і виділяють у річку той самий марганець, який є причиною погіршення кольоровості води. Причому, по всьому місту», – йдеться у повідомленні «Вінницяоблводоканалу».

Цей процес є природним і пов'язаний зі станом Південного Бугу. Якби не така велика кількість водоростей, проблема пожовтіння води була б менш вираженою, адже підвищений вміст марганцю зазвичай характерний для підземних вод. Проте марганець міститься у тільцях водоростей, і коли вони відмирають, цей елемент виділяється у річку, що й надає воді жовтуватого відтінку.

Дії «Вінницяоблводоканалу»

Для покращення ситуації, фахівці «Вінницяоблводоканалу» провели промивку мереж на Старому місті, Замості, Поділлі, частково на Вишеньці та вул. Київській. Це тимчасові заходи, які допоможуть зменшити вплив марганцю на якість води та повернути їй прозорість.

У підсумку, хоча пожовтіння води викликає певні незручності для мешканців Вінниці, цей процес є результатом природних змін у річці Південний Буг. Спеціалісти роблять усе можливе, щоб мінімізувати цей вплив і забезпечити споживачам якісну воду.

Джерело