• Інвесторам будуть пропонувати долучитися до будівництва укриттів, закладів освіти, медицини, реконструкцій тепломереж та багато іншого.
  • Найдорожчі проєкти — коштують сотні мільйонів та навіть декілька мільярдів гривень. Розказуємо про ці ідеї.

План відновлення та розвитку Вінницької громади на час до 2027 року затвердили на засіданні виконкому міськради, 3 жовтня. 

Як розповіла директорка департаменту відновлення та розвитку міськради Ольга Ремешевська, цей документ розробили на виконання постанов уряду, і коротку версію Плану, у вигляді брошури, будуть давати для ознайомлення потенційним інвесторам та донорам.

— Майже рік тому ми почали працювати у державній цифровій системі DREAM, яка збирає проєкти відбудови, щоб надалі презентувати міжнародним партнерам. Зі свого боку ми підготували 112 таких проєктів для нашої громади, — сказала Ремешевська. — У брошурі зазначили великі, потужні проєкти нашої громади. І цю брошуру представники влади можуть презентувати на різноманітних національних та закордонних заходах.

Зі 112-ти проєктів у брошурі виділили вісім найбільш коштовних. Розказуємо про кожен із них.

1. Будівництво спортивно-реабілітаційного комплексу по вулиці Левка Лук’яненка, 18б. Цей проєкт передбачає створення бази для надання реабілітаційних та фізкультурно-спортивних послуг; сприятиме розвитку фізичної культури та спорту.

Тут будуть: мультифункціональний спортивний зал; басейн 25х16м (шість доріжок); дитячий басейн; приміщення реабілітації; конференц-зал.


Приміщення реабілітації матимуть зал ерготерапії; ергокухню, ергосанвузол, кімнату тренування доглядачів, зал фізичної реабілітації та спорту, приміщення для терапевта мовлення і мови, приміщення для психолога, оглядову, процедурну, маніпуляційну, діагностичну.

Основними видами спорту, які планується культивувати в комплексі, є наступні: волейбол, баскетбол, гандбол, східні єдиноборства, плавання, стрибки у воду, футзал, єдиноборства, індорхокей, художня гімнастика. 

Вартість будівництва: 260 мільйонів гривень. Орієнтовна тривалість робіт: 1 рік.

2. Реконструкція водоочисної та водонасосної станцій у Вінниці. За коротким описом проєкту, ним передбачили будівництво нової станції підготовки питної води (потужність 100,000 м3/добу) зі станцією повторного використання промивних вод. І ще будівництво нової водонасосної станції 2 підйому (потужність 6,000 м3/год) та реконструкцію існуючої водонасосної станції 1 підйому (потужність 200,000 м3/добу). Вартість цього об’єкта складає близько 1,6 мільярда гривень. Тривалість реалізації: 3 роки.

3. Реконструкція очисних споруд. Цим проєктом запланували комплексну реконструкцію очисних споруд каналізації (біологічної та механічної), видобуток біогазу на ОСК з подальшим спалюванням на установці для отримання енергії, використання теплових насосів для отримання теплової енергії з очищеної стічної води та подачу енергії у міську централізовану систему теплопостачання. Вартість реалізації: 840 мільйонів гривень. Термін реалізації: 3 роки.

4. Будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів на території Людавської сільради Жмеринського району. Цей проєкт має наступну мету: будівництво та запуск сучасного сміттєпереробного комплексу для 12 громад Вінницької області, значно розширить можливості обробки великих об’ємів відходів, їх сортування, переробки та утилізації.


А також зменшить обсяг захоронення на полігон.

Вартість будівництва: 994 мільйони гривень. Термін на реалізацію: два роки.

5. Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайонів від котельні по вул. Магістратська, 2 та ТЕЦ-1 по вул. Немирівське шосе, 26 у Вінниці. Цим проєктом запланували заміну 36,7 кілометра застарілих надземних та підземних трубопроводів системи централізованого теплопостачання для 42 тисяч споживачів. Орієнтовна ціна: 839,3 мільйона гривень. Тривалість реалізації проєкту: три роки.

6. Будівництво шляхопроводу через залізничні колії між вулицями Янгеля та Лук’яненка. Проект полягає у створенні додаткового транспортного коридору між східною частиною та центром Вінниці. Реалізація дозволить розвантажити автомобільні дороги у напрямку підприємств чотирьох індустріальних парків, приєднаних територій та міжнародного аеропорту «Вінниця» надалі.


Бюджет проєкту: 2,5 мільярда гривень. Термін будівництва: 2 роки 8 місяців.

7. 100 електробусів. Проєкт передбачає придбання 100 сучасних електробусів в комплекті з 50 зарядними станціями для повного оновлення автотранспортного парку комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія». Наразі бюджет проєкту та термін на його реалізацію не встановлений, проєкт в статусі підготовки з вересня 2024 року.

8. Аеропорт. Складається із двох частин:

  • Реконструкція аеродрому, що передбачає модернізацію летовища для обслуговування літаків типу Airbus A320/A321 та Boeing 737-800/737-900 без обмежень; відновлення адмінбудівлі з аеродромно-диспетчерською вежею. Вартість: 3,7 мільярда гривень. Термін будівництва: 1 рік 6 місяців.
  • Реконструкція аеровокзалу. Проєкт передбачає прибудову та часткову надбудову (має бути двоповерхова будівля з підземним поверхом), крім того, включає благоустрій привокзальної площі та паркінгу. Ціна: 713,4 мільйона гривень. Строк на реалізацію: 1 рік 6 місяців.

Зауважимо, що крім цих великих проєктів Вінницька громада пропонує інвесторам долучитися до будівництва укриттів, дитсадків та шкіл, відновлення закладів культури, реконструкції медичних закладів тощо. А от чого ми не знайшли серед проєктів на відновлення та розвиток — це відбудова зруйнованого Будинку офіцерів та будинку побуту «Ювілейний».

Будинок офіцерів зсередини, нагадаємо, показав журналіст Михайло Курдюков у своєму відео до другої річниці обстрілу Вінниці 14 липня.

 



Джерело