Фото з відкритих джерел

  • Організатори заходу до Дня протидії торгівлі людьми розповіли про те, як вберегти себе при працевлаштуванні та не натрапити на злочинців.

До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми був приурочений захід, який сьогодні, 30 липня, відбувся у Вінниці. У акції взяли участь небайдужі мешканці міста, а також працівники міграційної поліції.

— Торгівля людьми ближче, ніж здається. Цей злочин адаптується до «потреб ринку», безпекової, економічної та соціальної ситуації в країні. Він може набувати різних форм — втягнення у жебрацтво та у злочинну діяльність, трудова чи сексуальна експлуатація та інше, — інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Ризик потрапити до такої ситуації існує як для жінок, так і для чоловіків, незалежно від віку. Збільшення кількості людей, які змушені залишити свої будинки через збройну агресію, гуманітарні та кризові ситуації у сфері безпеки є факторами, що сприяють поширенню торгівлі людьми.

«Злочинці використовують такий стан, щоб експлуатувати людину. А до деяких видів експлуатації належать: сексуальне, втягнення людей у порно-бізнес, трудове рабство, примусове одруження або розлучення, примусова вагітність, примусове вилучення органів в людини, втягнення в злочинне угрупування та інші», — розповідає Начальник управління міграційної поліції у Вінницькій області, Сергій Михалько.

У цьому році система надавачів соціальних послуг на Вінниччині зросла. «40 громад нашої області можуть стверджувати що вони готові надавати психологічну допомогу потерпілим від торгівлі людьми. Мені б дуже хотілося, щоб люди які мають таку потребу – говорили. Тому що коли людина говорить, то вона виходить на якісь рішення», – говорить директорка Вінницького обласного центру соціальних служб Олена Стоялова.

Найчастіше громадяни стають жертвами торгівлі людьми через обман. У жертв відбирають документи та змушують працювати, щоб виплатити фіктивні борги, або обіцяють легкий та швидкий заробіток. Часто це супроводжується фізичним чи психологічним насильством.

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Щоб себе захистити:

  • не довіряйте привабливим повідомленням та пропозиціям;
  • пам’ятайте про правила безпеки в Інтернеті;
  • утримайтеся від випадкових знайомств;
  • повідомляйте близьким про своє місцезнаходження, плани поїздок, погодьте з ними кодове слово або фразу, яка дає зрозуміти, що ви в небезпеці;
  • якщо вас просять надати документи, показуйте їх лише офіційним особам. 

Організатори та учасники акції закликають бути пильними і перевіряти усі пропозиції про працевлаштування чи легкий заробіток. А якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, варто про це розповісти, але в жодному разі не можна мовчати.
 



Джерело