23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Доля «Вінницяоблводоканалу»: міська рада погодилась «забрати» підприємство, але з умовами

Під час сьогоднішньої сесії Вінницької міській раді більшістю голосів прийнято рішення щодо згоди на прийняття з обласної власності КП «Вінницяоблводоканалу». За безоплатну передачу комунального підприємства до підпорядкування органу місцевого самоврядування проголосували 45 з 47 обранців, присутніх у залі.

Зазначимо, що винесення питання до сесійної зали було прогнозованим. Адже 18 січня виконком затвердив відповідний проєкт рішення. Слід зазначити, що дискусія на рівні рад «області» і «міста» щодо КП «Вінницяоблводоканал» тривала більше десятка років.

Наразі у документі «про згоду» вказані певні доволі суттєві умови:

  • проведення Вінницькою ОВА та Вінницькою облрадою спільно з КП «Вінницяоблводоканал» фінансового аудиту із залученням компетентних міжнародних фінансових організацій уповноважених на проведення відповідних заходів із дотриманням вимог чинного законодавства у даній сфері;
  • погашення усіх видів заборгованості КП «Вінницяоблводоканал» наявної станом на момент прийняття до комунальної власності Вінницької міської територіальної громади;
  • складення КП «Вінницяоблводоканал» розподільчого балансу між підприємством та його відокремленими підрозділами;
  • створення Вінницькою ОВА та Вінницькою облрадою робочої групи для належної підготовки передачі КП «Вінницяоблводоканал» у комунальну власність Вінницької міської територіальної громади, із залученням представників профільних департаментів Вінницької міської ради.

Зазначимо, обласне підприємство «Вінницяоблводоканал» надає послуги з водопостачання, водовідведення, утримує мережі, проводить ремонти. Основна територія обслуговування – місто Вінниця. Також КП забезпечує послугами передмістя, які є окремими громадами.

Можливо, ви пропустили