22.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Дрони та сухі душі для бійців «Червоної Калини»

Вінницька громада продовжує активно підтримувати українських військових, передаючи необхідну техніку та засоби для покращення бойових можливостей та умов на передовій.

Цього разу Вінницька громада у координації з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом забезпечила захисників 20 дронами Mavic 3T, 400 FPV-дронами із системами кріплення для скидів та 50 тисячами сухих душів.

Дрони Mavic 3T на передовій здебільшого використовують для розвідки, адже вони оснащені телевізійною камерою, що може «бачити» вночі. Це робить їх незамінними для збору інформації та забезпечення безпеки військових операцій у будь-який час доби.

«Ударні FPV-дрони використовують для ураження живої сили та техніки ворога. Такі дрони зараз є одним із основних ударних засобів на фронті, крім, звичайно, артилерії, РСЗВ та авіації. Це робочий інструмент саме на передньому краї», – зазначив військовослужбовець однієї із частин, що отримала допомогу.

Сухі душі також є дуже необхідними на передовій, адже бійці часто не мають відповідних умов для задоволення гігієнічних потреб. Сухі душі легко носити з собою, вони легкі та не займають багато місця в спорядженні, що робить їх зручними у використанні в польових умовах.

Заступник міського голови Ігор Откидач підкреслив, що громада продовжує активно працювати із запитами оборонців, закуповуючи необхідне обладнання за тендерами та передаючи субвенції військовим частинам з міського бюджету. За перші пів року 2024 року з бюджету громади було спрямовано 410 мільйонів гривень на підтримку оборонців. Загалом на пріоритет «Безпека та оборона» заклали близько 1 мільярда гривень.

Вінниця є лідером серед обласних центрів за часткою передбачених коштів на підтримку Сил оборони України. Бюджет громади на 2024 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».

Джерело