22.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Хірурги провели вінничанці надскладну операцію, надавши другий шанс на життя

У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова команда хірургів успішно провела надскладну операцію, врятувавши життя 33-річній жінці.

На сторінці лікарні імені М. І. Пирогова була опублікована історія 33-річної вінничанки, яка близько трьох місяців тому почала відчувати болі в епігастрії. Це область у центральній частині живота, що лежить нижче грудини та над пупком. Після проведених обстежень, лікарі верифікували діагноз: велика паразитарна кіста першого сегменту печінки, яка проростала в нижню порожнисту вену та основні великі судини лівої долі печінки.

Перед командою хірургів стояло надскладне завдання. Керує командою Васильєв О.В., який разом із колегами вирішив провести розширену лівосторонню гемігепатектомію з тотальною каудальною лобектомією (Sg 1), комбіновану з резекцією та реконструкцією нижньої порожнистої вени. Ця операція була необхідною для видалення кісти та збереження життєво важливих функцій печінки та кровоносних судин.

Під час операції хірурги застосували сучасні прийоми та техніки роботи з печінкою та судинами, що дозволило максимально безпечно та з мінімальною крововтратою виконати оперативне втручання. Завдяки висококваліфікованим фахівцям та використанню сучасного обладнання, операція пройшла успішно.

Післяопераційний період пройшов без ускладнень. Пацієнтка швидко відновлювалася і була виписана зі стаціонару додому в гарному самопочутті. Ця успішна операція є яскравим прикладом того, як сучасна медицина може рятувати життя навіть у найскладніших випадках.Джерело