22.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Командир взводу нагороджений «Золотим хрестом». Ігор Кахно з перших днів захищає країну


Лицар відзнаки "Золотий хрест" Ігор Кахно служить у славетній 59-й мотопіхотній бригаді, до лав ЗСУ приєднався з перших днів великої війни.

  • Про нагородження «Золотим хрестом» Ігоря Кахна повідомили на сайті Вінницької районної адміністрації.
  • Журналісти «20 хвилин» раніше дізналися про нагороду нашого земляка.

Новиною поділилася з редакцією дружина військового пані Інна. Після того з’явилася інформація районної державної адміністрації.

Ігор Кахно у званні старшого сержанта служить у славетній 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка. Підрозділ входить до складу оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ. Він — командир мінометного взводу мінометної батареї 11-го батальйону.


Нагороди удостоєний за особисту мужність і самовідданість, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності держави та успішне виконання завдань під час бою. Так записано у повідомленні.

Зазначається також, що до лав ЗСУ Ігор Кахно приєднався з перших днів повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію нашої держави.  

Хотілося більше дізнатися про відважного воїна, який родом з села Ковалівки Немирівської територіальної громади. Втім, дружина військового не надала додаткової інформації.

До речі, нагрудним знаком «Золотий хрест» нагороджені недавно ще двоє наших земляків — Павло Юзва з Липовця та військовий медик Артем Маслюк з Турбова.

«Золотий хрест» — це нагорода Головнокомандувача ЗСУ, яким нині є Валерій Залужний.

Кого нагороджують Золотим хрестом

Нагрудним знаком Золотий хрест нагороджуються особи рядового і сержантського (старшинського) складу Збройних сил України за:

  • успішне виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій;
  • успішне виконання операцій з підтримання миру та безпеки;
  • високі показники у бойовій підготовці;
  • бездоганне несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.

Золотим хрестом можуть нагороджуватися повторно, але загальна кількість нагороджень не повинна перевищувати три рази.

У разі повторного нагородження особі вручається металеве зображення золотого кольору Гілка дубового листя, яке розміщується на стрічці нагрудного знака.

Зазвичай нагрудним знаком нагороджуються особи, які раніше отримували знак Сталевий хрест, або у випадку здійснення військовим визначного вчинку.

Золотий хрест отримують також військові, які за відсутності офіцера взяли на себе командування діями бойового підрозділу.

Історія нагород у формі хреста походить з часів козацтва. Хрест здавна був важливим елементом козацької символіки. У буремні часи української революції на початку XX століття (1917-1921 роки) саме хрест став головним символом для відзнак військових. В УНР запровадили єдину нагороду – Залізний хрест за зимовий похід і бої.