• Всеволод з дитинства мріяв бути військовим льотчиком. Коли розпочалося повномасштабне російське вторгнення, був серед тих, хто першими стали на захист України.
  • Молодий офіцер був льотчиком-штурманом 11-ї окремої бригади армійської авіації «Херсон». На гвинтокрилі Мі-8 здійснив близько 180-ти бойових вильотів, наводячи жах на окупантів.
  • Загинув при виконанні військового завдання у повітряному просторі поблизу села Роботине Запорізької області 13 лютого 2024 року.

Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) нагородили капітана Всеволода Іванцова з Вінниччини. Відповідний указ президент підписав 17 червня.

Народився Всеволод Іванцов у селі Уладівка Літинського району (тепер Хмільницький район). Після восьми класів місцевої школи закінчив Кам’янець-Подільський ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою. А далі вступив до Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, на п’ятому курсі якого юнака і застало повномасштабне російське вторгнення. Тож він був серед тих, хто першими рушили на боротьбу із ворогом.

Молодий офіцер був льотчиком-штурманом 11-ї окремої бригади армійської авіації «Херсон». На гвинтокрилі Мі-8 здійснив близько 180-ти бойових вильотів, наводячи жах на окупантів. Загинув при виконанні військового завдання у повітряному просторі поблизу села Роботине Запорізької області 13 лютого 2024 року.

Сестра Героя, Анна, розповіла, що патріотизм був невід’ємною частиною його особистості. Це почуття виховував у своїх дітях батько, який також служив у війську. Не дивно, що й інші члени родини Всеволода обрали шлях служіння Батьківщині: Анна працює у службі з надзвичайних ситуацій, старший брат Віталій — військовий, а багато інших членів родини — медики.

— В нас взагалі велика родина. В родині було 11 дітей. І про Всеволода можу сказати, що небом він марив з самого дитинства. Всі його направляли в художнє, але він казав: «Небо. Я без нього жити не зможу», — пригадує дівчина.

Поховали полеглого воїна на Алеї Слави Сабарівського кладовища. 

Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «‎Героям Слава!»‎. Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися! 

Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.



Джерело