15.06.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Могилевська заспівала «Щедрик» біля будинку Леонтовича на Вінниччині


  • 23 січня відзначали День пам’яті Миколи Леонтовича — українського композитора, хорового диригента, музично-громадського діяча, педагога, збирача музикального фольклору.
  • Співачка Наталія Могилевська відвідала музей українського композитора в селі Марківка Теплицької громади.

Народна артистка України Наталя Могилевська 23 січня завітала до музею-будинку Миколи Леонтовича в селі Марківка на Вінниччині. Співачка побувала в місці, де жив автор всесвітньо відомого «Щедрика». Світлини опублікували на сторінці музею.


В Теплику Наталя Могилевська була з виставою «Я вдома». Перед концертом, на запрошення Центру дозвілля, співачка відвідала музей-будинок, де жила родина композитора, який створив найвідомішу у світі різдвяну мелодію.


«Я була дуже рада зустрічати у нас Наталю Могилевську. Перші враження дуже приємні — щира, доброзичлива. Але найбільше, що мене вразило, Наталя, коли йшла до музею, на площі заспівала «Щедрика», — поділилась з Вінниця.info завідувачка музею Ольга Прокопенко.


Сам музей відкрили у грудні 1977 році до 100-ліття з дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича у селі Марківка. Тут колись мешкали рідні митця й він неодноразово гостював у них, та саме тут трагічно загинув і був похований.


Як відомо, 103 роки тому 23 січня у селі Марківка відомого композитора застрелив чекіст. Микола Леонтович тоді гостював у свого батька, місцевого священника.

 «Розмова російська, солдатська», — згадував потім батько Миколи Леонтовича». Гість показав посвідчення чекіста і представився Афанасієм Грищенком. Його нагодували, поклали спати. О 7:30 ранку наступного дня пролунав постріл. Батько влетів до синової кімнати. Напівзігнутим на дивані сидів Микола Леонтович. Стікав кров’ю від прицільного пострілу у груди. «Тату, я помираю», — єдине, що встиг вимовити». Композитору було 44 роки