Мурал на стіні будинку для одружень у Жмеринці — один з елементів проекту «Кохання переможе війну»/ фото Жмеринсько газети

  • «Кохання  переможе війну» — проект під такою назвою реалізують у Жмеринці.
  • Про що йде мова і хто його ініціатор?

Будівля, де у Жмеринці закохані поєднують серця і стають на рушничок злагоди, давно потребувала ремонту. Соромно говорити: під час дощу на стелі у залі урочистих подій можна було побачити, як сюди затікає вода.

Виправити ситуацію взялися тільки тепер. Для тих читачів, які одразу стануть дорікати, що не час це робити, поки триває війна, уточнимо: мова про приміщення, розташоване у 9-поверховому житловому будинку, тому про великі витрати не йдеться.

Площа стінопису — 90 квадратних метрів

Міська рада виділила кошти на ремонт покрівлі, водостічної системи і сходів, якими молодята піднімаються у зал урочистих подій.

Частину  робіт уже завершили, зокрема, відремонтували покрівлю. Їх здійснює місцевий підприємець спільно з КП «Жмеринкакомунсервіс».

Втім, це тільки частина проекту, який назвали «Кохання переможе війну».

Як розповідає Жмеринська газета, небайдужі жмеринчани вирішили прикрасити приміщення великим муралом.


На стіні 9-поверхового будинку площею 90 квадратних метрів завершили виготовлення стінопису. На ньому зобразили закоханих, які радіють зустрічі у рідному місті. Видно, що зустрілися вони на залізничному вокзалі, малюнок якого розміщено у верхній частині стінопису. У наш час такі зустрічі особливо хвилюючі, бо чекають повернення з війни коханих. Там же зображено годинник. Такий само, як на п’ятій платформі вокзалу, уточнюють у повідомленні про стінопис.

Стрілки показують цифри, що є символічними для міста залізничників, — 19:03.

Що вони означають? 1903 — це рік заснування Жмеринки.

Розгледіли місто з висоти

Кошти на виготовлення стінопису виграли у грантовому проекті. Ініціатива створення муралу належить Яні Сладковській і Ользі Куленко. Вони також підготували документи для участі в конкурсі грантів. Свій проект назвали «Кохання переможе війну». Подали його на конкурс під назвою «Час діяти, Україно», його проводив благодійний фонд  «МХП — громаді». Загалом участь у конкурсі взяли понад 700 учасників. Відбір проектів відбувався у декілька етапів. Яна Сладковська й Ольга Куленко захищали свій проект перед комісією грантодавців. Їх аргументи переконали благодійників про необхідність підтримати проект «Кохання переможе війну».


Виконувати стінопис було непросто. Працювати довелося на висоті. За цю роботу взялися талановиті жмеринські художниці — Людмила Мельник-Глінська, Тетяна Хорн та Алла Одеська.

Зізнаються, що приємно було розгледіти рідне місто з такої висоти. Краєвиди, що відкривалися перед очима, зачаровували настільки, що майстрині забували про страх висоти.


Ініціатори проекту схвально оцінили виконану роботу. Так само позитивні відгуки художниці чують від містян. Мурал додає нових почуттів закоханим, які приїжджають до будівлі, щоб офіційно поєднати свої долі — стати чоловіком і дружиною.


Перш ніж піднятися по східцях всередину, зупиняють погляд на стінописі. Цього не можна уникнути, настільки він привертає увагу — і розміром, і сюжетом малюнку.  Ну, а обдерту штукатурку на сходах намагаються не помічати. Невдовзі ситуація зміниться. Їх відремонтують, як відремонтували покрівлю. Під час дощу вода вже не затікає всередину зали урочистих подій, як це було раніше.
 



Джерело