02.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

На два тижні раніше почалися жнива. Аграрії Вінниччини лідирують за показником урожайності


Жнивна кампанія розпочалася в Агрофірмі «Ольгопіль»

  • На Вінниччині стартували жнива — наразі збір урожаю проходить в південних районах області.

У шести областях України стартували жнива. Лідерами серед областей за показником урожайності є аграрії Вінниччини.

Вже зібрали озимий ячмінь на площі 2 тисячі гектарів. Це 10% від засіяних цією культурою площ. Середня врожайність — 38 центнерів з гектара.


В агрофірмі «Ольгопіль» урожайність цієї культури на деяких ділянках сягнула 90 центнерів з гектара. Жнивують в господарстві пʼятий день, каже агроном Олександр Палайчук. Цьогоріч збір урожаю розпочали на два тижні раніше, залучили сім комбайнів.

«Головне, щоб погода була сприятливою для жнив, — відзначає головний агроном господарства. — Комбайни працюють на повну потужність. Наразі збираємо озимий ячмінь, щоб провести обкатку техніки і підготувати її до розпалу сезону. Зерно виглядає добре, ми очікуємо показники врожайності на рівні минулих років. Після озимого ячменя, приступимо до збору гороху, а далі ріпаку та пшениці».


Під озиминою у господарстві закладено найбільший клин, і за сприятливих погодних умов оптимальний строк на проведення збиральних робіт складає 20–25 днів. Техніки для проведення збиральних робіт цілком достатньо. Автівки доставляють зерно на тік, де його перевіряють у власній лабораторії, сушать та зберігають.

Левову частку озимини, зокрема, ячменю та пшениці, готують до реалізації як насіннєвий матеріал. Для цього агрофірма має власний насіннєвий завод, який працює за європейською технологією на сучасному обладнанні. Процес підготовки включає первинну очистку, очистку та калібрування, а також протруювання насіння препаратами відомих європейських фірм.


У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомляють, що аграрії шести областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Збір урожаю вже триває у Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. 

У Мінагрополітики інформують, що загалом намолочено 48,3 тис. тонн зерна нового врожаю, а саме:

  • пшениці — 1,1 тис. тонн при врожайності 22,0 ц/га;
  • ячменю — 39,9 тис. тонн при врожайності 29,8 ц/га;
  • гороху — 7,3 тис. тонн при врожайності 22,0 ц/га.


Україна залишається лідером аграрного експорту. Виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України повідомив, що у наступному маркетинговому році Україна може експортувати понад 60 млн тонн зернових та олійних культур і продуктів їх переробки, що залишає Україну серед світових лідерів аграрного експорту.



Джерело