• Лісогосподарські землі Вінницької області, які належать підприємству «Ліси України» отримали нове призначення — природно-заповідне та природоохоронне. Це дасть можливість в майбутньому передати їх у постійне користування національному природному парку «Кармелюкове Поділля».

Кабінет міністрів України на засіданні 3 січня погодив зміну цільового призначення земельних ділянок у Вінницькій області, що належать підприємству «Ліси України». Про це повідомив у телеграмі представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

— Погоджено зміну цільового призначення земельних ділянок державної власності загальною площею 5450,4442 гектара, що перебувають у постійному користуванні державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», розташованих на території Гайсинського району Вінницької області, з категорії земель лісогосподарського призначення на категорію земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення з метою подальшої передачі їх у постійне користування національному природному парку «Кармелюкове Поділля» для збереження та використання національних природних парків, — написав посадовець.

Довідково про Національний парк «Кармелюкове Поділля»

Національний парк «Кармелюкове Поділля» розташований в південній частині Вінницької області, а саме на території Гайсинського району, на берегах річки Савранка, правій притоці Південного Бугу і є південними воротами подільського краю. Парк отримав свою назву на честь козацького полковника Кармеля Кармелюка, який був видатною постаттю на цих землях в XVIII-XIX століттях.

Парк створили в 2009 році для збереження унікальних природних ландшафтів і біорізноманіття цього регіону. Він охоплює територію понад п’ять тисяч гектарів, включає в себе велику кількість лісових масивів, річок, озер та степових територій, що мають важливе екологічне значення.

Парк є важливим для розвитку екотуризму, оскільки пропонує різноманітні туристичні маршрути, екологічні стежки та можливості для спостереження за дикою природою. Крім того, в ньому охороняються рідкісні види флори і фауни, а також культурно-історичні пам’ятки.

 



Джерело