Роман Затайдух вручив ключі військовому спецпідрозділу «Артан» безпосередньо у його новій квартирі, у центрі – Володимир Затайдух

  • Другу квартиру подарували військовим два брати-забудовники з Вінниці.
  • Власниками нового житла стали сім’ї військових: один зі штурмової бригади «Лють» Національної поліції, другий — з Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України.
  • Чому вирішили зробити такі подарунки і як обирають кандидатів на житло, забудовники розповіли журналісту «20 хвилин».

Володимир служить у спецпідрозділі «Артан» Головного управління розвідки Міноборони. Йому уже 50. Незважаючи на це, на початку війни прийшов у Вінницький ТЦК, попросився на службу. Пройшов комісію і опинився у війську.

Пройшов відбір — і потрапив у ГУР

У відповідь на запитання, як потрапив у Головне управління розвідки Міноборони, чоловік усміхається. У нього приємна усмішка.

— Пройшов відбір — і сказали, що буду саме там виконувати завдання, — говорить військовий. — Це не я визначав.

Запитую, де служив строкову, можливо, це якимось чином визначило зарахування добровольця у нинішній підрозділ.

— Я служив у військах Повітряних сил, — каже співрозмовник. — Ні, я не льотчик, у мене була інша спеціальність.

До речі, у ГУР служить також син Володимира.


Наша розмова відбувалася біля щойно збудованого будинку. Військовий приїхав отримати ключі від квартири, яку отримав у подарунок від братів-забудовників Романа і Володимира Затайдухів. Житловий комплекс розташований на вулиці Подільській. Його особливість в тому, що розташований на березі Вишенського озера. Будинки двоповерхові ,мають тип таунхаусу.

В одному з них військовий став власником 1-кімнатної квартири на другому поверсі. Загальна площа житла становить 50 квадратних метрів.

Не вірив, поки не отримав ключі

У сім’ї військового розвідника Володимира четверо дітей. Розповідає, що напередодні події його викликав командир і сказав, що має поїхати у Вінницю, нині вони перебувають в іншому місці.  

— З яким завданням їхати командир не сказав, — продовжує військовий. — Зауважив, що пізніше все повідомить. Коли я почув від нього, що у Вінниці є люди, які готові подарувати квартиру у новобудові, мене це настільки здивувало, що не знав, що відповісти. Усміхнувся. Їхати — так їхати. Хоча не вірив, що це можливо у час війни. Такого завдання у мене ніколи раніше не було. Всю дорогу думав, що це таке. Дружині не говорив нічого. Треба було спершу самому переконатися.

До війни Володимир працював менеджером-адміністратором в компанії. Ще раніше трудився на Вінницькому олієжиркомбінаті. Із забудовниками Затайдухами не знайомий. Раніше не зустрічалися.

Після отримання ключів, які йому вручили Роман та Володимир Затайдухи безпосередньо у квартирі, військовий оглянув житло, зробив фото.

— Тепер зможу показати дружині, — говорить він. — Планувати щось робити будемо уже після війни. Зараз не час для цього. Зараз є важливіше завдання — вигнати ворога з нашої землі.

На запитання, які в нього почуття після такого подарунка, військовий каже:

— Емоції переповнюють. Дуже вдячний. Велика шана тим, хто робить такі подарунки для оборонців країни. Для нас це важливо. Це дає не тільки надію, а вселяє віру в майбутнє. Є житло — значить, можна планувати завтрашній день. Але повторюю: тільки після Перемоги.

Співрозмовник ще декілька разів повторив, що для нього дуже дивно все те, що сталося. Водночас дуже приємно.

— Навіть не віриться, що таке можливо, — сказав наприкінці розмови.


Володимир оглянув місце, зупинився на березі озера. Незважаючи на холодну погоду, там продовжують плавати лебеді, гніздиться табун качок.

— Кращого місця для реабілітації годі шукати, — каже військовий.

Йому показали проект облаштування набережної озера. Райський куточок, що ще можна сказати. Такий вигляд матиме берег озера після того, як тут виконають заплановані роботи.

Роман Затайдух попросив військового про подарунок. Запитав, чи можна отримати від нього шеврон з написом «Артан». Володимир зняв його з рукава військової куртки і подарував підприємцю.

— Якщо шеврон має певну історію, тоді він важливий, — говорить Роман Затайдух. — Для мене це честь отримати такий знак з рук представника ГУР.

Він подякував військовому за те, що захищають нас, дають можливість працювати, зокрема, будувати житло для людей.

Претендента на житло визначає командир

Це вже друга квартира, яку забудовники Затайдухи подарували нашим військовим. Таке саме житло отримав нещодавно боєць спецпідрозділу «Еней» штурмової бригади «Лють» Національної поліції України на ім’я Андрій. У нього троє дітей. Чоловік має пільгу, міг би скористатися нею, але він пішов захищати нас від ворога.

Тепер ще одне житло від забудовників Затайдухів має військовий розвідник з підрозділу «Артан» Володимир.

— «Артан» — це спецпідрозділ, якому постійно допомагаємо разом з волонтерами, — розповідає Володимир Затайдух. — Військові цього батальйону виконують найбільш ризиковані операції як на лінії фронту, так і в тилу ворога. Вони були задіяні у спеціальній операції з повернення Україні «вишок Бойка», здійснювали висадку в Крим. На мою думку, це батальйон, воїни якого роблять неможливе.

Співрозмовник каже, що тим людям, які роблять неможливе, вони стараються зробити теж неможливе, аби їм допомогти.


— Ми ризикуємо грішми, але у них ризики набагато більші. Вони ризикують своїм життям, — говорить Затайдух.

За його словами, претендента на отримання житла визначає командир. Ні у першому, ні у другому випадку вони не знали, кому нададуть житло. Військові з ними не були знайомі. Прізвища достойних називали командири. Вони знають, хто на що заслуговує тощо.

— Для мене особисто дуже цінним є те, що роблять військові, — зазначає співрозмовник. — Квартира — це просто гроші, а вони віддають за нас життя.

До речі, обидва військові, які отримали житло від Затайдухів, будуть сусідами.

— Наше бачення таке, щоб військові проживали поруч, підтримували один одного, — говорить один із забудовників. — Це свого роду психологічна реабілітація, коли ти бачиш такого, як сам, учасника війни. У наших планах допомагати не тільки квартирами, а й в реабілітації і поступовому поверненні до цивільного життя.

Це можна зробити на рівні держави

— Що далі? — перепитує забудовник Роман Затайдух. — Все буде залежати від наших можливостей. Дуже сподіваємося, що інші забудовники підтримають нашу акцію «Подаруй квартиру для військового».

Це можна було б зробити навіть на рівні держави. У країні багато патріотичних підприємців. Питання в тому, щоб хтось на півні уряду чи одного з міністерств, став організатором важливої справи. Інакше це буде окремим випадком, як у нашому прикладі.

Документи вручив у районі бойових дій

Ще один вінницький забудовник Володимир Хоменко передав військовим вісім квартир. Першу з них, 2-кімнатну, отримала сім’я Івана Ребара. Відважний військовий, колишній «афганець», навіть після поранення знову повернувся на війну. Він значиться у списках зниклих безвісти. Його кандидатуру на отримання житла рекомендувала вінницька волонтерка Тетяна Власюк.

Документи на ще одну квартиру військовому, Олексію Вознюку, забудовник Хоменко передав у районі бойових дій. Приїхав до воїнів з гуманітарною допомогою У їх присутності побратимів привітав Вознюка з майбутнім новосіллям. До речі, у військового четверо дітей. А він все одно на війні.

Володимир Хоменко очолює Товариство «ЖК Барський». За час війни передав нашим захисникам вісім квартир.
 



Джерело