23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Ображав дружину в присутності дітей нецензурними словами — отримав п’ять діб адмінарешту


  • У Вінниці вже починають запроваджувати європейські норми спілкування у межах однієї родини.
  • Суди двох інстанцій вирішили покарати чоловіка за те, що нецензурною лайкою ображав дружину.
  • На судовому засіданні постраждала готова була забрати заяву.

Пресслужба Вінницького апеляційного суду повідомляє, що суд залишив без змін постанову міського суду, якою жителя Вінниці визнали винним у скоєнні правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Чоловік отримав у покарання п’ять діб адміністративного арешту.

Вінничанин ображав дружину нецензурною лайкою, чим міг заподіяти шкоду її психологічному та фізичному здоров’ю — вчиняв домашнє насильство.

Апеляційну скаргу подав захисник чоловіка. Просив постанову скасувати, бо вважає: у діях підзахисного складу адміністративного правопорушення немає. Про це на судовому засіданні говорило і саме подружжя.

— Це була сімейна сварка. Чоловік тоді був напідпитку. Я викликала поліцію, бо маю на це право і не хотіла, щоб ситуація погіршилася, — сказала жінка.

До речі, до адмінвідповідальності за аналогічні правопорушення вінничанина притягували вже двічі, у травні й червні цього року. Отже, домашнє насильство — систематичне, а його свідками стають двоє малолітніх дітей.

— Така поведінка батька однозначно негативно позначається на розвитку дітей як складнику виховання, тому визнання апеляційної скарги потерпілою не приймається до уваги судом, оскільки впливає на інтереси дітей, — констатував апеляційний суд, відхиливши апеляційну скаргу захисника.

Додамо, що з початку року Вінницький апеляційний суд розглянув 38 справ про домашнє насильство як адміністративне правопорушення і п’ять — як кримінальне. Постанову, якою місцевий суд призначив домашньому кривднику адмінарешт, залишив без змін уперше.