- Вінницький «Ветеран Хаб» залишився без фінансування після зупинки міжнародної допомоги США.
- Менш ніж за тиждень міська влада вирішила підтримати ветеранський простір і виділила 4,5 мільйона гривень з бюджету.
- На що саме витратять ці гроші? Ми дізналися.
Зупинка міжнародної допомоги США, нагадаємо, залишила вінницьку філію Veteran Hub без фінансування. З 25 січня оголосили, що її закривають на невизначений термін.
Цей ветеранський простір діяв з 2020 року та з того часу прийняв понад 18 тисяч відвідувачів та відвідувачок.
— Це місце, де ветерани зустрічають людей зі схожим досвідом та які їх по-справжньому розуміють, — розповідала нам керівниця вінницької філії Veteran Hub Анастасія Бунич. — Ми наразі докладаємо усіх зусиль, щоб відновити свою діяльність: ведемо перемовини з бізнесами та фондами, які могли б нас підтримати.
І це вдалося зробити менше, ніж за тиждень. З бюджету Вінницької громади виділили 4,5 мільйона гривень вінницькому «Ветеран Хабу». Але на що саме виділили ці кошти? Чому саме така сума? Та на який період її вистачить?
На що витратять гроші
Щоб це дізнатися, подали інформаційний запит до міськради. У відповідь отримали, що дотацію в розмірі 4,5 мільйона гривень запросила сама вінницька філія «Ветеран Хабу».
Цих коштів вистачить на забезпечення діяльності ветеранського простору протягом трьох місяців, поки триватиме «пауза» на міжнародну допомогу від США.
«До звернення «Ветеран Хабом» надано розрахунок потреби в коштах на надання фінансової підтримки в загальній сумі 4,5 млн грн, що містить видатки на зарплату з нарахуваннями, придбання канцтоварів, картриджів, мийних засобів, засобів гігієни та інших витратних матеріалів, води бутильованої, оренду приміщення, оплату послуг зв’язку та інтернету, сигналізацію, утримання будинку та прибудинкової території, психотерапевтичні послуги, оплату комунальних послуг та вивіз сміття, оплату послуг банку тощо», — йдеться у відповіді на наш запит.
З цього виходить, що місяць роботи вінницького «Ветеран Хабу» коштує 1,5 мільйона гривень. І за витрати цих грошей ветеранський простір буде звітувати перед вінницькою мерією: щомісяця про використання грошей бюджету, раз на квартал — про проведену роботу.
Чим займається «Ветеран Хаб»
У мерії кажуть, що фінансова підтримка «Ветеран Хабу» буде здійснюватися за фактичною потребою в коштах у межах можливостей бюджету громади.
Якщо ж буде потреба у додатковому фінансуванні, що перевищує уже виділені 4,5 мільйона гривень, то на це потрібно буде обґрунтування від ветеранського простору.
«Рішення буде прийматися виконавчими органами та депутатським корпусом міськради, виходячи зі стану дотримання «Ветеран Хабом» фінансової та бюджетної дисципліни, можливістю додаткового залучення грантових чи спонсорських коштів», — пишуть у відповіді на запит.
За інформацією від вінницького підрозділу Veteran Hub, там надають фахові психологічні та юридичні консультації для воїнів, підтримку в пошуку роботи, освітніх і грантових можливостей, персональний супровід на кожному етапі їхнього шляху. Це також простір для спілкування й дозвілля ветеранів/ветеранок, місце де проходять групи підтримки та базується мобільний офіс.
Впродовж 2024 року підрозділ Veteran Hub у Вінниці відвідали 7 тисяч 470 людей. Протягом минулого року були надані 1 тисяча 499 безоплатних юридичних консультацій, 1 тисяча 467 безоплатних психологічних консультацій, 404 безоплатних консультацій менеджера підтримки. А ще були проведені 525 заходів за участі 5 тисяч 740 відвідувачів.
Ветеранський простір знаходиться за адресою Вінниця, Славетна (колишня 8-го березня), 29. Консультанти працюють із понеділка по п’ятницю з 11.00 до 19.00. Сам ветеранський простір працює за графіком: понеділок-п’ятниця з 11.00 до 21.00; субота-неділя з 12.00 до 18.00.
Анонси подій та інші корисні матеріали публікують на сайті: veteranhub.com.ua. Та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, Viber.
Ще діє лінія підтримки для воїнів, ветеранів і ветеранок та їхніх близьких. Дзвінки приймають щодня, з 9.00 до 21.00, за цим номером телефону: (067)348-28-68.
Опитування
Чи користувалися послугами вінницького «Ветеран Хабу»?
Так, багато разів Так, був/була там один-два рази Ні, уперше чую про цю організацію Я не ветеран/ветеранка, тому в мене немає потреби у цьому центрі Свій варіант напишу в коментарях Голосувати