23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Операція на серці за чотири доби до трагедії. Двоє дітей із «Охматдиту» лікуються у Вінниці


  • Вінницька обласна дитяча лікарня прийняла двох маленьких пацієнтів з «Охматдиту», який 8 липня обстріляли ворожі ракети. Як почуваються діти — ми дізналися.

З лікарні «Охматдит» до Вінниці приїхали двоє маленьких пацієнтів. Вони пережили ракетний удар по лікарні в Києві. Діти продовжують лікування у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні. 

Одразу після ракетного удару по найбільшій дитячій лікарні країни, у Вінниці запропонували допомогу з евакуації дітей та медперсоналу до Вінниці. Наразі діти вже у лікарні, і наші медики надають їм необхідну допомогу. 

За словами лікарів, вони і надалі — за першої потреби, у будь-який час готові приймати пацієнтів.

Маленькі пацієнти, які нині лікуються у Вінниці, були прооперовані в «Охматдиті». Одна дитина — з патологією сечовивідних шляхів — у задовільному стані. Друга — має вроджену серцеву патологію, наразі знаходиться в реанімації, її стан стабільний.

Дітей доставили їхні батьки власними силами. Родини проживають у Вінницькій області.


Анастасія Хрущ та її 6-місячний синочок Мирослав 8 липня, у день обстрілу Охматдиту, були в реанімації. Хлопчику, який має вроджену ваду, могли допомогти лише столичні фахівці. 
В Києві немовляті зробили складну операцію на серці, вона тривала десять годин. Але повному курсу лікування малечі завадили обстріли російських окупантів.

— Почалась тривога, ми бігом спустилися в підвал і стався вибух, — каже мама Мирослава. — Ми дуже налякалися. До цього часу вночі Мирослав не спить, труситься. 

Зараз Мирославчик доліковується у Вінниці. Нині хлопчика з реанімації вже перевели до діагностичного відділення для продовження лікування. Мирославчика та його маму Анастасію Хрущ в лікарні забезпечили всім необхідним. І все, що буде потрібно, в лікарні обіцяють надати.

— Мирослав прибув з Центру дитячої кардіології і кардіохірургії, який розміщений на території «Охматдиту», — розповідає завідувачка медичної частини лікарні Оксана Моравська. — Батьки 6-місячного хлопчика — жителі Гайсинського району. Він був прооперований в Центрі за чотири доби до трагедії, яка трапилася 8 липня, і доставлений в нашу лікарню ввечері цього ж дня.


Ще одного хлопчика привезли на Вінниччину після операції в «Охматдиті». Медики лікарні дитину оглянули та дозволили перебувати вдома, бо стан — стабільний.

— Другий пацієнт був прооперований в клініці Охматдит з приводу урологічної патології, це була доба післяопераційного періоду, — говорить Оксана Моравська. — Оглянутий нашими спеціалістами, стан дитини був стабільний. Батьки від госпіталізації відмовилися і перебувають вдома, вони мешкають у Вінниці.

За словами медиків, дитяча обласна лікарня готова до прийому маленьких пацієнтів, постраждалих від війни. Також вінницькі лікарі планують перерахувати одноденний заробіток на допомогу «Охматдиту».
 Джерело