- Із вщент пошкоджених на війні автомобілі створять легкі тактичні транспортні засоби.
- За таку справу взялися у Вінницькому технічному університеті.
- Свій проект студенти й аспіранти назвали «Фенікс».
- Дізнайтеся більше про їхній задум і про те, як підтримати ентузіастів.
Фенікс, як відомо, — це птах, що відроджувався з попелу і знову ставав молодим. Так стверджує стародавня міфологія. Проект відновлення пошкоджених на фронті автомобілів неспроста назвали «Фенікс». Його мета — на базі вцілілих агрегатів відремонтувати транспортний засіб і знову повернути на фронт.
Таку мету поставили перед собою небайдужі аспіранти та студенти вінницького техуніверситету. Відновлені автівки будуть називати так само, як і проект, — «Фенікс».
Про це ініціатори розповіли у Фейсбуці на сторінці навчального закладу.
«За час війни накопичилась велика кількість автомобілів, які передавали на фронт нашим військовим (різнотипні пікапи, джипи), — йдеться у повідомленні. — Частина з них пошкоджена настільки, що нема можливості експлуатувати. Саме тому нашими колегами, студентами та аспірантами розпочато проект «ФЕНІКС» для створення легких тактичних автомобілів з такою само назвою — «ФЕНІКС». Їх створюємо на базі вцілілих запчастин зі знищених авто, що постраждали на війні з російським окупантом. Такі авто будуть мати оригінальний корпус».
Ініціатори проекту стверджують, що у конструкції автомобіля врахують досвід наших військових у ведені бойових дій. Тому транспорт оснастять легкою бронею, що мінімально вплине на тягово-динамічні характеристики. Зате підвищиться «живучість» техніки та безпека екіпажу.
Ініціатори проекту зняли відеоролик, де показали, як ремонтують одну з «поранених» автівок. Пояснюють, що отримали авто від наших військових. Машина пошкоджена пострілом самохідно-артилерійської установки (САУ) під час проведення евакуації.
«Наше завдання — відновити, модернізувати, бронювати техніку і знов повернути на фронт, — пояснюють ремонтники. — Перша проблема, з якою зіткнулися, не запускався двигун. Вирішили її перепрошивкою блока двигуна, підвищили потужність. Далі відрізали частину заржавілої рами, у тому місці, де було найбільше пошкодження, наварили нову частину.
Зрозуміли, що штатна кабіна не підходить, вирішили її зрізати і створити таку, яка б відповідала потребам військових».
На відео видно, як майстри дістають осколки з паливного бака, глушника і навіть заднього моста автомобіля. Закупили нове освітлення, а також автомобільне скло.
На все це потрібні кошти. Ініціатори звертаються по допомогу до небайдужих. Наголошують на необхідності підтримувати тих, хто захищає нас.
Картка для збору коштів:
5168 7427 2228 8317 – Ляховченко Сергій Сергійович
Банка для збору коштів:
https://send.monobank.ua/jar/rxoZ8kdJq