15.06.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Підтримка ЗСУ та соціальне забезпечення: у Вінниці прозвітували про виконання бюджету Вінницької громади за 9 місяців 2023 року

Видатки на оборону та безпеку, соціальний захист мешканців громади, підтримку стабільної роботи підприємств критичної інфраструктури, муніципального транспорту – основні завдання, які стоять перед муніципалітетом і реалізовувалися в межах виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за 9 місяців поточного року.

Про це звітувала директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь сьогодні, 9 листопада, під час засідання виконавчого комітету.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що принцип прозорості у інформуванні населення щодо витрат залишиться незмінним. Водночас він звернув увагу керівників департаментів Вінницької міської ради на те, що до реалізації запланованих проєктів потрібно підходити реалістично та збалансовано.

«До формування бюджету на 2024 рік ми приступили, відштовхуючись від наших основних пріоритетів – безпека, оборона, стійкість, турбота. Наступного року ми повинні зберегти стабільність в громаді, підтримувати ЗСУ та безпековий сектор і ефективно використовувати ресурси, які матимемо в наявності. Проєкти розвитку Вінниці залишаємо на післявоєнний період, але вже зараз активно шукаємо інвесторів, які могли б нам допомогти покращити добробут громади», – наголосив він.

Антоніна Лесь зауважила, що виконання бюджету вже другий рік відбувається в умовах воєнного стану. Так як і доходи, видатки формуються відповідно до викликів, які стоять перед громадою.

Так, за звітний період до бюджету надійшло 4,9 млн грн. Зокрема йдеться про 4,2 млн грн за рахунок власних доходів та ще 705,5 млн за рахунок трансфертів із інших бюджетів.

Виконання видаткової частини бюджету громади за 9 місяців поточного року становить 4,9 млн грн, в тому числі за рахунок власних доходів – 4,2 млн грн.

«Характерною рисою видатків залишається соціальне спрямування. Маємо досить високий відсоток видатків, які направляються на утримання соціальноїсфери – це 56,6%. Зокрема, йдеться і про соціальний захист населення – значна частина коштів була спрямована на соціальну підтримку малозахищених верств населення, а також сімей загиблих Захисників та Захисниць України, внутрішньо переміщених осіб», – додала вона.

Так, на такі галузі, як освіта, соцзахист, житлово-комунальне господарство – було спрямовано 71% усіх видатків (понад 2,2 млн грн).

Антоніна Лесь розповіла, що місто продовжує фінансувати коштом бюджету підрозділи ЗСУ, Національної гвардії України, правоохоронних органів, підрозділів територіальної оборони та інших військових формувань, позаяк безпека та оборона залишаються незмінними пріоритетами Вінницької міської ради.

«Протягом 10 місяців на це спрямовано 251,6 млн грн., які профінансовані в сумі 142,9 млн грн. Крім того, за рішенням міської ради вільні кошти в сумі 96,5 млн грн бюджету направлялись на придбання військових облігацій. Нагадаю, що Вінниця стала одним із перших муніципалітетів, яка закупила військові облігації, цільовим призначенням яких є допомога ЗСУ», – наголосила Антоніна Лесь.