- Вчора, 11 липня, на Вінниччині рятувальники загасили 16 пожеж, 10 з яких сталися на відкритих просторах. Розповідаємо, що та де горіло.
Про пожежі 11 липня повідомляє Головне управління ДСНС України у Вінницькій області.
Пожежі в екосистемі
Вогонь пошкодив майже вісім гектарів землі у Хмільницькому, Вінницькому, Тульчинському та Гайсинському районах.
Найбільша пожежа сталася у Тульчинській громаді, де через людську недбалість згоріло 2,8 гектара сухої трави та чагарників.
Ввечері в Літинській громаді за межами села Новоселиця через потрапляння невідомого джерела вогню згоріло 2,5 гектари стерні.
Ще 1,5 гектара сухої трави спалахнуло через необережне поводження з вогнем невідомою особою в Ольгопільській громаді за межами села Демівка.
В селі Щасливе Крижопільської громади на території приватного домогосподарства полум’я знищило 0,4 гектара пшениці.
Пожежі в будівлях
Через необережне поводження з вогнем невідомого в селі Устя Бершадської громади горіла господарська будівля, а в селі Широка Гребля Самгородоцької громади зайнявся гараж.
Ймовірно, недолік конструкції печі та димаря став причиною пожежі в господарській споруді в селі Садове Літинської громади.
У Жмеринці вчора ввечері рятувальники загасили пожежу у квартирі на четвертому поверсі. Причиною займання стало коротке замикання електромережі. На щастя, ніхто не постраждав.
Рятувальники закликають людей неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки як вдома, так і на відкритій території.
Пам’ятайте: вогонь може за лічені хвилини знищити не лише майно, але й людське життя.
Вночі 12 липня, нагадаємо, на вулиці Генерала Гандзюка сталося загоряння двох автомобілів. Вогнем пошкоджено Toyota та BMW, які були запарковані біля багатоповерхівки.
Поліція встановлює обставини загоряння та відкрила за цим фактом кримінальне провадження.
- У Вінниці вночі горіли два автомобілі: поліція розслідує підпал
Довідка
Горіння сухої рослинності — процес некерований. Досить швидко незначне займання може перерости у масштабну пожежу. Тож, якщо ви раптом помітили вогонь, не зволікайте та терміново телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».
Випалювання сухої трави та сміття карається штрафом від 3 060 до 21 420 гривень. Обернутися може й кримінальною відповідальністю. Все залежить від збитків, завданих екосистемі.