• Штучна ялинка — це зручна та екологічна альтернатива живому дереву. Але як вибрати серед різноманіття моделей ту саму, яка буде радувати вас не один рік?
  • У цій статті ми розглянемо основні критерії, на які варто звернути увагу при покупці штучної ялинки.

Штучна ялинка — це сучасне рішення для тих, хто цінує зручність і прагне зберегти навколишнє середовище. Вона не вимагає особливого догляду, не обсипається і може служити багато років. Проте, щоб вибрати ідеальну штучну красуню, варто врахувати декілька важливих нюансів.

Матеріали

Якість і безпека штучної ялинки безпосередньо залежить від матеріалів, з яких вона виготовлена. Найчастіше для виробництва штучних ялинок використовують різноманітні види пластику: поліетилен, поліпропілен, полівінілхлорид (ПВХ) та поліамідне волокно. Саме від якості цих матеріалів залежить довговічність, зовнішній вигляд і безпека виробу.

Завдяки використанню високоякісного поліетилену, литі ялинки відзначаються неперевершеною реалістичністю та довговічністю. Вони є безпечними для здоров’я і здатні прикрашати ваш дім протягом багатьох років.

Ялинки з полівінілхлориду (ПВХ) — це золотая середина між ціною та якістю. Вони мають привабливий зовнішній вигляд, стійкі до вогню та відносно довговічні. Однак, за рівнем реалістичності та зносостійкості вони поступаються литим поліетиленовим ялинкам.

Ялинки з волосіні, завдяки своїй пухнастості, створюють атмосферу затишку. Проте, вони менш міцні та вогнестійкі, а їхній зовнішній вигляд може здатися менш реалістичним. Головна перевага таких ялинок — доступна ціна.

Монофіламентна нитка надає ялинкам пишність та об’єм, особливо добре підходить для створення штучних сосен. Однак, цей матеріал є досить жорстким і може не забезпечити такий рівень деталізації, як литий поліетилен.

Види

Спосіб збирання штучної ялинки значно впливає на її зручність у використанні та довговічність. Існує три основних типи конструкції:

  • Ялинки з гілками на гачках: Кожна гілка окремо кріпиться до стовбура, що дозволяє компактно зберігати дерево. Однак, існує ризик втрати окремих гілок під час розбирання або зберігання.
  • Ялинки з шарнірним механізмом: Ці моделі розкладаються за принципом парасольки, що дуже зручно. Проте, шарнірний механізм може з часом зношуватися, тому вимагає дбайливого поводження. Крім того, такі ялинки зазвичай мають найвищу вартість.
  • Нерозбірні ялинки: Найміцніші та довговічніші, але їхнє зберігання та транспортування можуть становити певні труднощі через значні габарити.

Вартість

Вартість штучної ялинки — це досить індивідуальний показник, який залежить від багатьох факторів. Це і розмір дерева, і матеріал виготовлення, і складність конструкції, і наявність додаткового декору. Крім того, ціна може варіюватися залежно від країни-виробника і бренду.

На ринку можна знайти як бюджетні варіанти вартістю від 500 гривень, так і ексклюзивні моделі, ціна яких може досягати 60 тисяч гривень і більше.

Сертифікат якості

В Україні діє ряд нормативно-правових актів та стандартів, вимогам яких повинні відповідати штучні ялинки. Про їх особливості розповідає Алла Тернова, завідувачка кафедри товарознавства, експертизи та торговельного підприємництва Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ.

—Так, вимоги та норми безпеки для здоров’я, а також порядок проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи на етапах розробки, виробництва, зберігання, реалізації і методів досліджень регламентуються Державними санітарними правилами і нормами безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.1998 № 12 (ДСанПіН 5.5.6.012-98). Існує державний стандарт України ДСТУ 1724-92  «Іграшки. Прикраси ялинкові і ялинки штучні. Загальні технічні умови». Вимоги його є обов’язковими. Тому при виборі штучної ялинки потрібно обов’язково просити у консультанта сертифікат якості, який би свідчив про те, що штучна ялинка не містить шкідливих речовин (формальдегідів, фенолу) та є вогнестійкою. Також, на етикетці обов’язково має бути вказана фірма-виробник, країна та дата виготовлення.

Якщо вінничани  вирішили придбати штучну ялинку, фахівці рекомендують — будьте обережними з бенгальськими вогниками, гірляндами та розташовуйте ялинку подалі від батарей і систем теплопостачання.

 



Джерело