20.06.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

У Вінниці відкривається фотовиставка «Небесний фотограф»

Мешканців та гостей Вінниці запрошують на благодійну воєнну фотовиставку «Небесний фотограф». Це фотогалерея солдата ЗСУ, фотографа та активіста міста Ковеля — Максима Бурди, який загинув 26 січня 2023 року біля Бахмута.

Давню мрію Максима вже у девʼятому місті здійснюють кохана Марія та мама Максима, Ірина, які будуть раді бачити кожного на офіційному відкритті фотовиставки. Воно пройде 27 листопада, о 17:00, у вінницькій галереї MŌNTAЖ (вул. Грушевського, 56а). На відкритті виступатиме дівчина Марія і друзі Максима та представники галереї. Говоритимуть про Максима, його шлях як особистості, фотографа та воїна, про концепцію виставки, її головні сенси. Про це інформує обласний департамент інформаційної діяльності.

На фотовиставці буде представлено майже 200 робіт трьох різних розмірів за усі 11 місяців перебування Максима на військовій службі: з військових полігонів та з передової, поблизу Бахмута.

Також буде можливість придбати фотороботи та благодійний мерч: листівки, наліпки, магніти, футболки, худі з фото на виставці.

Частина коштів з продажу буде перерахована до благодійного фонду «Янголи Азову». Виставка у Вінниці діятиме до 10 грудня 2023 року включно.

До повномасштабної Максим Бурда активно працював весільним фотографом, був співзасновником молодіжного хабу «Ватра — правильний простір», учасником Молодіжної ради міста Ковеля, членом партії «Національний корпус», доброволецем ТрО Волинської області.

24 лютого, у перший день повномасштабної війни, не задумуючись ані на хвилину, добровільно приєднався до лав Збройних Сил України, хоча був комісований через хворобу хребта, і міг творити далі, допомогаючи армії.

Уже в складі 3-Ї окремої штурмової бригади Максим славився тим, що вправно керував БпЛА, філігранно наводив артилерію на ворога, завдяки чому було ліквідовано велику кількість росіян.

Символічним є його позивний «Фотограф», який він обрав для себе під чаc вступу до ЗСУ. Через свої світлини фіксував побут, навчання, портрети своїх побратимів, непрості емоції війни, перебуваючи під постійними обстрілами.

У листопаді 2022 року Максим створив Телеграм-канал «Military photographer», присвячений воєнній фотографії. Своїми роботами надихав не одну тисячу людей. Збройні Сили України неодноразово публікували його роботи на своїх офіційних сторінках. Вже під час служби отримував безліч пропозицій щодо організацій персональних фотовиставок у різних містах України.

Після закінчення війни найбільше хотів організувати фотовиставку воєнного фото за всі 11 місяців свого перебування на військовій службі. Кохана Марія та мама Ірина Миколаївна представили посмертну воєнну фотовиставку Максима вже у 8 містах. Девʼятим містом стала Вінниця.