23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

У Вінниці жінка прийняла трьох маленьких дітей у патронатну родину

28 травня двоє 6-річних дівчаток та 4-річний хлопчик, які опинилися у складних життєвих обставинах, знайшли тимчасовий притулок у родині патронатної виховательки Ганни Чернюк.

«Дуже важливо, аби діти перебували саме у сімейних формах виховання. Коли йде судовий процес відібрання дитини з біологічної родини або отримання статусу дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування, треба, щоб діти перебували під відповідним наглядом. Найкращим варіантом є саме сім’я патронатного вихователя. Це своєрідна “швидка допомога” в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах та не має можливості жити у своїй сім’ї», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Діти можуть перебувати у патронатній родині від 3 до 6 місяців. За цей час Служба у справах дітей допомагає біологічній родині подолати кризову ситуацію. Якщо це не вдається, діти отримують відповідний статус, і їх влаштовують у прийомну родину або дитячий будинок сімейного типу.

Сім’я 6-річних Даніели й Домініки та 4-річного Даніїла є внутрішньо переміщеною. Вони переїхали до Вінницької області з Бучанського району Київщини з початком повномасштабного вторгнення рф на територію України. Мати разом з дітьми проживала у селі Агрономічне та, на жаль, недостатньо приділяла уваги вихованню та турботі про дітей. Через це Служба у справах дітей Агрономічної сільської ради вилучила дітей та направила їх до закладу «Жмеринський обласний центр соціальної-психологічної реабілітації дітей».

Діти тепер житимуть у родині патронатної виховательки Ганни Олександрівни у селі Малі Крушлинці.

Пані Ганна розповіла: «Мої діти активно займалися благодійністю, допомагали дітям-сиротам, відвідували інтернатні заклади для підтримки дітей. І саме діти запропонували мені стати патронатним вихователем, щоб допомогти маленьким хлопцям і дівчатам, у яких є проблеми в сім’ї. Зараз мої діти вже дорослі, вони живуть окремо, а у мене достатньо любові, аби поділитися нею з іншими дітками».

Для отримання інформації про те, як можна стати кандидатом у патронатні вихователі, можна звернутися до Служби у справах дітей Вінницької міської ради за номером телефону: 65-10-71.

Джерело