20.06.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

У вінницькій «Пироговці» хірурги дістали уламок з працюючого серця пацієнта

З самого серця видалили металевий уламок та врятували життя пацієнту, постраждалому від війни, у вінницькій «Пироговці». Пацієнт отримав поєднану торакоабдомінальну травму.

Про проведену операцію повідомляють у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова.

Стороннє тіло, а саме металевий уламок, який міг щомиті викликати складні і незворотні ускладнення у правому шлуночку серця, виявили під час дообстеження.

«8 грудня командою кардіохірургів ВОКЛ ім. М.І.Пирогова сумісною з колегами Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова успішно виконано надзвичайно складну кардіохірургічну операцію – видалення металевого уламку з порожнини правого шлуночка серця. Операція проводилася на працюючому серці пацієнта без зупинки кровообігу, тоді як зазвичай подібні оперативні втручання проводяться на штучному кровообігу», – йдеться у повідомленні.

Провівши складну високотехнологічну операцію на працюючому серці, кардіохірургам вдалося успішно видалити металевий уламок з порожнини серця. Наразі пацієнт почувається добре, проходить післяопераційну реабілітацію та готується до виписки.