узд

Пренатальне УЗД (або сонограма) є важливою частиною обстеження, що проводиться для спостереження вагітності, визначення стану плоду та внутрішніх органів майбутньої матері. Проводить його лікар акушер-гінеколог. Принцип діагностики полягає у тому, що за допомогою ультразвукових хвиль на екрані відтворюється зображення систем та органів плода. Такий метод не застосовує шкідливе випромінювання, як при рентгенографії, тому є безпечним на всіх етапах вагітності. 

УЗД на ранніх строках: причини призначення

При позитивному тесті на вагітність або після затримки менструації на 5 та більше діб лікар призначає трансвагінальне УЗД, яке проводиться шляхом введення датчика у піхву жінки. Воно дозволяє визначити наявність вагітності та її точний термін (+/- 2 доби). Діагностику проводять приблизно на 2-5 тижні. В цей період можна лише визначити кількість запліднених яйцеклітин і дослідити життєздатність плода. 

Пренатальне УЗД Вінниця

Особливості УЗД у першому триместрі

Скринінг першого триместру вагітності призначають у 10–14 тижнів. Це трансабдомінальне дослідження, під час якого датчик рухається по поверхні живота, а на моніторі видно все, що відбувається у матці. Під час діагностики лікар отримує необхідну інформацію про плід, стан внутрішніх органів матері та майбутньої дитини, виявляє ймовірність розвитку патологій, генетичні відхилення. За допомогою біохімічних маркерів можна виявити фетоплацентарну недостатність та загрозу переривання вагітності.

Навіщо проводиться УЗД у другому триместрі

Діагностика на 18-22 тижні вагітності дозволяє побачити стать дитини, виявити вроджені вади, хромосомні аномалії та захворювання, пов’язані з мозком, серцем, нирками чи кістковою тканиною плода. Скринінг в II триместрі проводиться аби виключити ймовірність розвитку в дитини синдромів Дауна, Едвардса, Патау, дефектів нервової трубки. Додатково лікар виявляє, чи отримує плід достатню кількість кисню.

Пренатальне УЗД

УЗД у третьому триместрі: що можна визначити під час дослідження

Третє УЗД проводиться на 30-34 тижні та призначається, щоб оцінити розвиток плода та провести комплексну підготовку до пологів. Також воно дозволяє перевірити, чи підтверджуються патології, які були виявлені раніше. Під час процедури проводиться аналіз навколоплідних вод, плаценти та кровотоку в судинах плоду та матері. Сонограма у третьому триместрі показує розміщення дитини та її вагу з точністю до 100 грамів.

Яка кількість УЗД призначається за період вагітності

При нормальній, здоровій вагітності жінка проходить чотири УЗД: у першому, другому та третьому триместрах, а також ще одне на ранніх строках для підтвердження наявності у матці заплідненого яйця. Проте якщо вагітність під загрозою, майбутня дитина має певні захворювання або у матері в анамнезі були випадки викидня, лікар може призначати додаткові проходження УЗД.

Деякі батьки бажають отримати об’ємне зображення дитини у вигляді 3D та 4D для сімейного архіву. У цьому випадку вони звертаються до медичних центрів, де є сучасні апарати для інноваційного УЗД. І після процедури отримують записані на диск або USB флешку кольорові світлини свого малюка.

Як підготуватися до процедури?

УЗД на ранніх строках

Рекомендації з підготовки прості:

  • за добу не вживати їжу, яка провокує метеоризм;
  • зранку дозволити собі лише легкий сніданок;
  • у І та ІІ триместрах обстеження проводиться натщесерце;
  • також перед початком процедури варто звільнити сечовий міхур.

Як правило, спеціаліст УЗД або лікар акушер-гінеколог допомагає вагітній підготуватися до обстеження і дає відповідні рекомендації. 

Слід зауважити, що вагітна може самостійно записатися на процедуру в будь-який час, якщо вона хоче побачити свою дитину або послухати її серцебиття. Для цього достатньо записатися на УЗД на офіційному сайті сучасного медичного центру MED OK. Високоякісне обладнання клініки дозволяє отримати 3D та 4D зображення і записати обстеження, яке ви зможете забрати з собою на диску чи флеш-накопичувачі. 

За матеріалами сайту https://medok.vn.ua