20.06.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

В Ужгороді мобілізували водія автобуса, який перевозив дітей з Вінниці


  • В Ужгороді працівники ТЦК дали повістку та забрали водія автобуса, який перевозив вінницьких спортсменів, які поїхали на спортивні змагання з теквон-до. Спортсмени — діти.

Першим про інцидент повідомив вінницький журналіст Віталій Павловський.

«Крик душі. Коротко: наші Вінницькі діти поїхали на Всеукраїнські змагання з Теквондо в Ужгород, збірна України. Водій ікаруса, що перевозить діток з Вінниці на Ужгород, з готелю на спорткомплекс та знову в готель, заночував в хостелі «Монада», де його в 01.30 ночі разом з іншими чоловіками закрутили військові разом з поліцією!! Пояснення, що він єдиний водій з групою спортсменів збірної України, їм не аргумент! Всіх на нічну комісію, у воєнкомат! Телефони відібрали, інформацію своїм рідним, тренерам повідомити не було змоги.. спортсмени винаймають таксі та по місцю пробують виходити з положення, бо змагання ніхто не відміняв. По закінченню комісії, водія Михайла думаєте відпускають?? Ні, йому вручають гарний військовий квиток та відправляють прямо зараз на Чернігів… самі знаєте чому. А що вже людські відносини між людьми закінчилися?? Чи наші діти мають тепер з тренувального залу пішки йти до готелю в іншому місті… а харчування? Що це за таке відношення до дітей, до українців. А що повіска на відправку на збори, через 2..3 дні з Вінниці, вже не є варіантом»??

Віталій у своєму дописі додає, що у цей час за дітей попіклувався їх тренер.

Також у повідомленні згодом відзначили, що очільник Вінниччини «взяв під контроль ситуацію, обіцяє всі питання безпеки та транспортування спортсменів тримати особисто».

— Перевізник готує іншого водія для спроби повернути дітей тим же автобусом, що запаркований біля готелю.. А ключі від нього у воєнкоматі, — пише Віталій.

Кульмінація всієї цієї історії — всі чоловіки бояться забрати ключі від автобуса в військоматі. Дітям погодилась допомогти переселенка Юліанна, що наразі проживає в Ужгороді. Далі вона їх передала водію за рогом, а там вже недалечко транспорт вантажиться дітьми, де на чверті шляху пересяде вінницький колега та доставить наших спортсменів додому у Вінницю.

Закарпатський ОТЦК та СП повідомив:

«Мережею інтернет поширюється інформація щодо можливих протиправних дій представників Закарпатського ОТЦК та СП! Для уникнення соціальних загострень та конфліктних ситуацій повідомляємо наступне:

Під час заходів щодо перевірки дотримання правил військового обліку та виявлення громадян, які ухиляються від мобілізації було виявлено громадянина, який не надав інформації про перебування на військовому обліку. При уточненні війського-облікових даних з’ясувалося, що у громадянина законних підстав на відстрочку по мобілізації (які передбачені 23 статтею Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію») немає, і останній безпідставно уникає військової служби в Збройних Сил України.

Зазначаємо, що у своїй роботі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки керуються виключно чинним законодавством».