23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Вінничан закликають зменшити споживання електроенергії


  • росія б’є по енергооб’єктах по всій Україні. Те, що в нас лишилося — переживає збільшення навантаження через зменшення температури.
  • Щоб допомогти енергетиці спокійно пройти сезон збільшення споживання та уникнути запровадження графіків відключень вінничанам радять менше користуватися неважливими електроприладами.
  • І як приклад, посунути прання з вечірньої години-пік (19.00 – 21.00) на більш пізні години. Які ще поради дають?

Через тимчасове зниження температури та втрати генеруючих потужностей внаслідок атак ворога в Україні зростає навантаження на енергосистему. 

Хоча про обмеження електропостачання для населення поки не йдеться, кожен з нас може зробити свій внесок для зменшення електроспоживання, наголосили у Вінницькій міськраді.

Там же дали поради, як зменшити споживання електроенергії:

  • Замінити старі лампи розжарювання новими енергоощадними LED-лампами. Це дозволить зменшити споживання електроенергії приблизно у десять разів. Окрім того, LED-лампи мають у 5-8 разів довший термін експлуатації у порівнянні із лампами розжарювання.
  • Намагатися використовувати енергоощадні побутові прилади та техніку. Загалом існує 10 класів енергоефективності побутових приладів. Клас «А+» є найбільш енергоощадний. Користуючись технікою класу «А» або «А+» можна зменшити споживання електроенергії на 30-50% навіть у порівнянні з приладами класу «В».
  • Залишати мінімум приладів у режимі «сон». У режимі сну електроприлади продовжують споживати електроенергію. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від розеток.
  • Регулярно обслуговувати побутову електротехніку. Це необхідно для її ефективної роботи. До прикладу, відчищайте електрочайник від накипу, а для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника.


«Закликаємо вінничан не нехтувати цими правилами, адже у нинішній час важливо свідомо та економно використовувати електроенергію, — зазначив директор департаменту міського господарства міськради Роман Фурман. — Сьогодні українські енергетики докладають усіх зусиль, щоб регулювати ситуацію. Саме завдяки їх титанічній роботі у наших домівках не зникає світло. Але загроза повторних атак на об’єкти критичної інфраструктури залишається. Тому Вінницька міська рада продовжує робити все, щоб бути готовими до можливого погіршення ситуації».