Вінничанка Ольга Омелянівна Півторак відзначила свій сторічний ювілей, ставши п'ятою жінкою у Вінницькій громаді, яка досягла цього поважного віку у 2024 році.

Ольга Омелянівна Півторак, тринадцята сторічна ювілярка Вінницької громади, відзначила своє 100-річчя 22 липня 2024 року. Народилася вона у 1924 році в Тульчинському районі Вінницької області. У вісім років втратила батьків, пережила Голодомор 1932-1933 років, Другу світову війну та післявоєнну відбудову України на Донеччині. З 1944 по 1951 роки працювала штукатуром в будівельній конторі на Донбасі, за що отримала статус «Учасник війни».

На сторінці Вінницької міської ради розповіли про життя цієї дивовижної жінки, яка виховала чотирьох дітей та має 23 онуки і 63 правнуки. Одна з її дочок, на жаль, вже померла. Всі інші члени родини зібралися, щоб привітати Ольгу Омелянівну зі століттям.

«Впродовж свого довгого життя вона виховала чотирьох дітей, кожен з яких став гідною людиною. Її велика родина складається з чотирьох дітей, один із синів, на жаль, помер. Також має 23 онуків та 63 правнуків, які усією душею шанують свою бабусю. Вони не тільки дбають про неї, а й черпають натхнення з її життєвого шляху», – розповіли на сторінці міськради.

На святкуванні були присутні перша заступниця директора департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Наталія Паламарчук та депутат міської ради Теймур Абушов. Вони нагородили ювілярку Почесною грамотою міської ради та виконавчого комітету і грошовою премією. Відповідно до Комплексної програми «Основні напрями соціальної політики Вінницької міської територіальної громади на 2022-2026 роки», 100-річні вінничани отримують довічну щомісячну матеріальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Наталія Паламарчук зазначила, що ювілей Ольги Омелянівни – це не просто свято однієї родини, а подія, яка об'єднала багатьох людей, нагадуючи про важливість сімейних цінностей, поваги до старших та підтримки один одного. Життя Ольги Омелянівни є яскравим прикладом того, як любов і турбота про ближніх можуть дарувати радість і натхнення протягом багатьох років.

Теймур Абушов висловив свою глибоку повагу до жінки, яка пройшла довгий та нелегкий шлях, зберігаючи при цьому оптимізм і життєлюбність.

«Бажаємо Ользі Омелянівні міцного здоров'я, невичерпної енергії та подальших років, сповнених радості та тепла у колі великої люблячої родини», – підкреслив депутат міської ради.

Одна зі старших правнучок, Евеліна Мельник, згадала, як ще маленькою дівчинкою прабабуся навчала її орієнтуватись за механічним годинником з римськими символами. Вони разом сиділи на лавці, і прабабуся терпляче пояснювала, як рухаються стрілки, як відрізняти години від хвилин. Це були ті моменти, коли час, здавалось, зупинився, і вся увага була зосереджена лише на них двох і маленькому годиннику.

«Сьогодні у час швидкого розвитку цифровізації майже всі користуються електронними ґаджетами, де цифри арабські та немає циферблатів. Моє покоління саме таке, ми майже не використовуємо наручних годинників. Але завдяки прабабусі Олі я сьогодні користуюсь саме наручним годинником, адже це невмируща класика, і завдяки їй я вмію визначати, котра зараз година», – посміхаючись розповіла дівчинка.

Джерело