22.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Вінничанин організував «схему», за якою з локомотивів «Укрзалізниці» злили дизпалива на півтора мільйони

Як повідомляє Нацполіція, 32-річний вінничанин – син чергового одного з моторвагонних ДЕПО «Укрзалізниці», використовуючи зв‘язки батька серед машиністів, налагодив «схему» викрадення дизельного пального під час руху локомотивів та їхньої стоянки на станціях. Залучав переважно машиністів та їх помічників з Вінницької та Черкаської областей, особисто контролював їх дії та розподіляв між ними «прибуток».

«Встановлено, що за один раз зловмисники зливали до трьох тонн дизельного пального, після чого відвозили його до місць тимчасового зберігання. Надалі фігуранти шукали бажаючих купити крадене за готівку і продавали по 42 гривні за літр, тобто на 15% менше від ринкової вартості.

Зловмисники вносили в офіційні документи недостовірні дані щодо використаного пального і втручались в роботу двигуна, що дозволяло економити розхід пального. Сума збитків, завдана «Укрзалізниці», становить півтора мільйона гривень», – зазначено в повідомленні.

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції встановили особи всіх одинадцяти причетних до злочинної діяльності.

За місцем їх роботи й проживання було проведено санкціоновані обшуки та вилучено 1700 літрів викраденого дизельного пального, документацію АТ «Укрзалізниця» з фіктивними даними, а також майже двадцять тисяч доларів.

Вінничанин організував «схему», за якою з локомотивів «Укрзалізниці» злили дизпалива на півтора мільйони

Крім того, вилучили автомобіль з причепом, на якому здійснювалось перевезення викраденого дизельного пального і передали його на потреби Збройних Сил України.

Вінничанин організував «схему», за якою з локомотивів «Укрзалізниці» злили дизпалива на півтора мільйони - фото 2

У жовтні 2023 року слідчі Нацполіції повідомили всім одинадцятьом фігурантам про підозру. Їм інкримінують крадіжку, вчинену організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 15, ч. 3, 4 та 5 ст. 185 Кримінального Кодексу України).

Наразі досудове розслідування завершено, а обвинувальний акт щодо фігурантів скеровано до суду.

Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.