Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова

Найвідомішим вузом Вінниці є Національний медичний університет імені Пирогова. Він впевнено потрапляє до десятки найкращих вищих навчальних закладів України, отже, охочих вступити сюди завжди багато.

Університет був заснований у 1921 році, причому спочатку він був чисто фармацевтичним. Поступово він почав розширюватися, почали з’являтися нові напрямки. У 2002 році він сформувався повністю у тому вигляді, в якому знаходиться зараз. Тоді ж він набув статусу Національного університету.

Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова

Про що слід знати абітурієнту

Найголовніше полягає в тому, що в університеті немає канікул. Студенти закінчують курс і одразу ж приступають до наступного. Щодо вартості навчання, то вона може змінюватися. За всіма змінами треба стежити на сайті ВНМУ: це стосується насамперед ціни на певні навчальні напрямки.

Потрібно вивчити правила прийому, форми навчання (денна, заочна). Причому якщо на очному надається чимало бюджетних місць, то заочники зазвичай навчаються платно. І це в більшості випадків люди, які вже мають медичний диплом, просто вони проходять щось на зразок перенавчання або вивчають додаткові напрями.

Здебільшого набір проводиться на два факультети із спрямованістю «лікувальна справа», на стоматологічний або на фармацевтичний.

Окремо слід розглянути факультет післядипломної освіти, що поєднує понад 60 кафедр. Тут навчаються вже практикуючі медики у різних сферах (понад 30 спеціальностей). Причому хтось обирає науковий напрямок, а хтось клінічний.

Викладачі Вінницького Національного медичного університету – справжні професіонали своєї справи. Серед них понад 80 осіб мають професорське звання, 600 з лишком кандидатів наук та понад 100 — докторів.

Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова

Абітурієнти можуть скористатися пропонованими підготовчими курсами. Це стосується не лише вчорашніх випускників шкіл, а й людей із уже наявними дипломами. Передбачені місця як громадянам України, так і іноземним. На підготовчому факультеті даються загальні, але досить глибокі знання, що дозволяють глибше дізнатися про майбутню спеціальність. Якщо абітурієнт успішно пройшов підготовку, його шанси на вступ до університету на порядок збільшуються. Причому це стосується насамперед безкоштовного навчання, на яке, як правило, багато охочих.

І, нарешті, Вінницький Національний медичний університет імені Пирогова надає своїм випускникам можливість подальшого навчання в інтернатурі чи ординатурі. Звичайно, в основному місця виділяються для кращих студентів, які за весь рік навчання показали себе з найкращого боку, але загалом шанси мають багато. Адже люди, яким не дається навчання у медичному виші, як правило, тут довго не затримуються. В ординатурі щорічно надається 1500 місць, а в інтернатурі – 2000. Це не лише продовження навчання, а й повноцінна практика.