15.06.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Вивчення англійської, творчість та фінансування проєктів — безплатні можливості для вінничан та гостей міста


  • Вінницькій громадській організації «ВільнОсвіта» виповнюється рік. За цей час вони реалізували чимало корисних проєктів. У більшості з них можна й зараз взяти участь, причому безплатно. 

Впродовж останніх кількох років ми неодноразово розповідали вам про вінницький проєкт «Боже, вільна школа», який не лише запроваджував сміливі освітні ініціативи, але й активно допомагав людям, які потрапляли у скруту. Так було, до прикладу, на початку великої війни, коли багатьом людям потрібен був прихисток. За перше півріччя 2022-го у приміщенні своєї школи вони прийняли та обігріли понад 1500 переселенців. 

На початку 2023 року ініціативна група проєкту створила громадську організацію «ВільнОсвіта», які за рік свого існування провела чимало корисних заходів та активностей у Вінниці. 

До свого першого дня народження у «ВільнОсвіті» розповідають про можливості, якими містяни та гості міста можуть безплатно скористатися, а також згадують тих, завдяки кому це можливо.

Один з найбільших проєктів називається «ВінОК». Це заняття з майже двадцятьох творчих напрямків: від ткацтва та миловаріння до настільних ігор та походів лісами.

Хто може доєднатись:
— Усі діти шкільного віку, що проживають у Вінниці (без обмежень). 
— Жінок ВПО запрошуємо на безоплатну йогу, танці тощо.
— Дорослих з родин ветеранів (безпосередньо ветеранів, дружин/чоловіків, батьків) запрошуємо на творчі та підтримуючі заняття (незалежно від віку та статі).

Результати:
За час існування проєкту вже понад 800 учасників відвідали заняття, проведено більш як 3000 годин різноманітних занять та понад 10 масштабних творчих заходів (ярмарки, свята).

Де відбуваються заняття:
Дякуємо просторам, що відкривають свої двері для благодійних занять:
МЦ Квадрат, Творчий простір КОЛО, Місто змістів, Ветеран Хаб, Ветеранський простір, Бібліотека ім. Бевза, Бібліотека ім. Отамановського, Центр народної творчості, Майстерня на Слов’янці, Вінницький реабілітаційний центр, Гімназія №15.

Як доєднатись:
Потрібна лише реєстрація у формі за посиланням.

Подробиці можна дізнатись на сторінках проєкту в соцмережах: Фейсбук, Інстаграм.

Подяки:
Проєкт відбувається у співпраці з ГО «Вінницький Центр Освітніх Технологій», за підтримки Українського Ветеранського Фонду, дитячої спільноти Яни Гаас, БФ Life style Camper, також дякуємо особисто Ірині Герасимчук.


Також безоплатно «ВільнОсвіта» запрошує на ресурсні зустрічі матусь діток до 3 років до проєкту «Тоддлер Клуб». Зустрічі дуже різноманітні, адже учасниці самостійно формують свої плани, кожна має можливість поділитися своїм захопленням.

Хто може доєднатись:
Матері діток дошкільного віку у Вінниці, які потребують спілкування та наповнення, готові ділитися натхненням з іншими учасницями клубу.

Результати:
Вже було проведено понад 60 годин ресурсних зустрічей, охоплено 13 різних тематик: ароматерапія, глина, співоче коло, фотосесія, психологічні заняття, терапевтичне безпечне стояння на цвяхах тощо.

Де відбуваються заняття:
«Боже, вільна школа» гостинно приймає у своєму затишному просторі.

Як доєднатись:
Просто напишіть на сторінку «Боже, вільної школи».

Подяки:
Дякуємо міжнародній спільноті альтернативної та демократичної освіти та дитячому товариству Яни Гаас.


У проєкті «Освіта людству» ГО «ВільнОсвіта» надає безоплатні курси англійської, культури комунікацій та професійних скілів від Університету Аризони.

Хто може доєднатися:
Проєкт працює для всіх українців віком від 13 років, хто дійсно готовий виділити 5-6 годин на тиждень на інтенсивне онлайн навчання й рішуче налаштований прокачати свою англійську.

Результати: 
Підписано угоду з Університетом Аризони про право безоплатного користування контентом для українців. Створено методичні матеріали для адаптації 6 навчальних курсів для україномовної аудиторії. Проведено 3 хвилі навчання за 5 мовними рівнями: 600+ учасників отримали доступ до навчання, 200+ курсів завершено.

Як доєднатись:
Зареєструватись можна на сайті та у відповідному телеграм-каналі. Але маємо попередити, що черга на безоплатне навчання досить велика (понад 1000 учасників вже зареєструвалося), тож реєструйтесь та очікуйте на запрошення від адміністраторів занять.

Подяки:
Дякуємо ASU (Arizona State University) за якісний контент та RIA.com за постійну підтримку.


Також «ВільнОсвіта» запрошує доєднатися до проєкту «Ліс Рук». Наразі він на стадії тестування, але з березня перейде в активну стадію. 

Проєкт поєднує вінничан, що хотіли б надати підтримку (в першу чергу приділити час та увагу, поділитися знаннями) з тими, хто через війну опинився в нашому місті й будує тут нове життя, готовий приймати підтримку та шукає друзів.

Хто може доєднатися:
Запрошуємо до волонтерства вінничан, що прагнуть підтримати, готові ділитися досвідом. Запрошуємо до реєстрації ВПО, що готові прийняти дружбу та підтримку з повагою, без приниження. 

Як доєднатися:
Просимо реєструватися на сайті.

Результати: 
Наразі розроблено чудові текстові та відео матеріали з культури надання підтримки, вони вже на сайті у вільному доступі, запрошуємо до перегляду. Розроблено сайт для реєстрації та поєднання волонтерів та адресатів підтримки. Проведено тестування формату співпраці волонтерів з адресатами. 

Подяки:
Діана Житня-Кебас, Ірина Герасимчук, Олена Кулік, Ольга Бевз, Марина Каплюк, Вікторія Гетьман, Ірина Здрилюк, Катерина Оніщенко, Ольга Золочевська


Також запрошуємо до проєкту «ВільнОсвіта Фест». Це події для обміну інформацією та натхнення активістів та практиків альтернативної освіти в Україні в офлайн та онлайн режимі.

Хто може доєднатись:
Батьки та діти, що обирають альтернативну освіту в Україні й потребують підтримки на
цьому шляху.

Результати: 
За рік провели два офлайн-фестивалі в серпні та грудні, що відвідали 150+ учасників.
Також проведено серію різнобарвних онлайн-зустрічей з активістами альтернативної освіти «ВільнОсвітні Вечорниці», де підтримку отримали більш ніж 400 слухачів та учасників.

Як доєднатись:
Стежте за сторінкою нашого ГО. Навесні ми анонсуємо нові онлайн-зустрічі, а влітку плануємо новий офлайн-фестиваль. 

Передивляйтеся наявну колекцію інтерв’ю з лідерами демократичної та альтернативної освіти світу на нашому каналі:

Подяки:
Дякуємо міжнародній спільноті альтернативної та демократичної освіти за підтримку! Зокрема спільноті IDEC, EUDEC, AERO, Summerhill Festival of Childhood!
Дякуємо дитячому товариству Яни Гаас.


Проєкт «Боже, вільна школа» наразі не може запросити нових учасників, бо маємо повний набір, простір не дозволяє розширення. Але в нас час від часу відбуваються чудові події.

Результати:
Протягом року ми організували 800+ уроків та майстер-класів, 3 табори, 5 свят, 6 освітніх подій (конференції, семінари, обмін досвідом тощо), 8 подорожей та екскурсій.

Наприклад, у лютому до нас їде найкрутіший в Україні плейбек-театр «Сусіди» з міста Дніпро. Це не просто перформанс. Плейбек-театр — це глибинне мистецтво, в якому особисті історії глядачів оживають на сцені.

Ведучий перформансу запитує у залу «В кого є історія?», після чого хтось з аудиторії підіймає руку і розповідає історію із власного життя. Далі ведучий каже «Подивімося!» і актори разом з музикантом відіграють почуту історію на сцені. Не домовляючись між собою, діючи спонтанно…

Процес повторюється знову. Під час перформансу зазвичай програється 8-10 історій. І це створює неймовірну атмосферу підтримки та згуртованості між учасниками.

Хто може доєднатися:
Усі, хто буде у Вінниці 10 лютого о 16:00 можуть завітати на виставу. Але маємо попередити, що у такому випадку ми не можемо зробити подію безоплатною, бо актори купують квитки з іншого міста й просять невелику подяку, тож, вистава має квитки.

Як доєднатися:
Стежте за подією. 


Проєкт UPSHIFT: 4 хвилі навчання для активної молоді, яка хоче перетворити мрії на дії.

Хто може доєднатись:
Молодь та підлітки віком 14-24 роки з Вінницької області. Для участі потрібно створити команду з 3-5 людей та заповнити заявку, у якій сформулювати гуманітарну соціальну проблему, яку хотіли б вирішити у рамках проєкту. Проєкти можуть отримати фінансування до 80 тисяч гривень.

Результати:
Провели навчання менторів за методологією ЮНІСЕФ, у якому взяли участь 24 людини. У грудні розпочалася перша хвиля проєкту, під час якої до UPSHIFT приєдналося 10 команд молоді. Протягом наступних 2-х місяців команди реалізовуватимуть свої проєкти, серед яких молодіжні простори, психологічні тренінги, секс-просвіта, профорієнтація для підлітків тощо.

Як доєднатись:
Форма реєстрації на участь у проєкті:

Подяки:
Програма UPSHIFT у Вінницькій області реалізується ГО «ВільнОсвіта» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Уряду Японії.