димохідна труба

Щоб забезпечити нормальне функціонування опалювальних приладів у приміщенні, варто потурбуватись по правильне відведення газів. Цю роль зазвичай на себе бере димар. Від правильності його монтажу залежить безпека усіх мешканців будинку.

Для того, щоб усе зробити правильно, замало просто обрати перший димохід, який вам сподобався. Варто продумати усі деталі, ознайомитися з правилами встановлення, навіть у тому випадку, якщо монтаж буде робити професіонал. Придбати димарі в магазині «Провент» можна за посиланням: https://provent.ua/ua/category/dymokhody/.

димар

Основні вимоги до облаштування димоходу

Один із етапів будівництва приватного будинку ー це облаштування якісної системи опалення, фінішним етапом якої буде гарний димар. Щоб зробити все правильно, варто дотримуватись наступних вимог:

  1. Димохідна труба повинна, в першу чергу, бути термостійкою, гарно переносити вплив конденсату та кислот, у випадку, якщо в будинку встановлено твердопаливний котел.
  2. Стінки димаря мають бути ідеально рівними, це допоможе зменшити накопичення сажі в процесі експлуатації виробу.
  3. Діаметр труби повинен відповідати розміру вихідного патрубка. Він не може бути меншим або значно більшим, це зменшить тягу та погіршить відведення продуктів горіння.
  4. Горизонтальні ділянки не мають бути довшими за метр-півтора.
  5. В конструкції обов’язково потрібно передбачити сажотруску, щоб мати можливість очищати димар у разі необхідності.

Труба має бути добре заізольована та утеплена, щоб захистити систему від утворення конденсату. Для цього можна одразу придбати спеціальні сендвіч-труби для димоходу, переглянути їх зручно тут: https://provent.ua/ua/category/truba-dymohodnaya/dvustennye-sendvich/.

Для посилення тяги правильно влаштований димар може закінчуватись флюгером. Також важливо, щоб готова конструкція була добре закріплена. Для цього купуються спеціальні металеві хомути, вона будуть гарно тримати трубу. Виготовляють їх із нержавіючої сталі, тому вони не бояться корозії та впливу навколишнього середовища.

Як монтувати димохід?

Найпоширенішими зараз є димарі, виконані зі сталі, також вони найпростіші в монтажі. Тому саме їх ми й розглянемо. Розпочинати монтаж потрібно знизу уверх, починаючи від котла. Збираються стальні димарі нескладно, за принципом конструктора, елементи труби вставляються один в одного. При цьому герметиком обробляється лише місце примикання першого елемента.

Трубу краще за все монтувати через стіну, якщо ж це неможливо, то необхідно використовувати спеціальний короб. Усі повороти виконуються за допомогою спеціальних колін, а закінченням димаря має бути конус. Він захищає систему від бічного вітру й допомагає зберегти тягу.

Придбати всі конструктивні елементи димаря можна, звернувшись в інтернет-магазин «Провент», тут ви підберете все необхідне та навіть більше.