• Якщо не буде можливості використовувати традиційні способи опалення оселі, доведеться шукати альтернативи. Такими можуть стати грілки, електроковдри, електричні капці та килими з підігрівом. Як це працює та скільки коштує?

Ніхто не знає, якою буде наступна зима. Однак хорошого від неї годі й чекати. Це вперше за нашої пам’яті, коли про альтернативний обігрів оселі думають не лише мешканці домівок з автономним опаленням, але й централізованим. 

Причина для всіх очевидна — планомірне знищення росіянами української електрогенерації. Перебуваючи нещодавно з офіційним візитом до США, Президент Зеленський заявив, що знищені всі українські теплові електростанції та значна частина потужностей гідроелектростанцій. Це означає, що мільйони людей взимку можуть лишитися без тепла. 

Відключення світла застосовуватимуть знову. Усі експерти сходяться на думці, що їх вже ніяк не уникнути. У вересневому звіті моніторингової місії ООН йдеться, що на добу очікуються відключення від 4 до 18 годин. Ймовірно, росія продовжуватиме намагатися ще більше вивести з ладу наші генеруючи потужності. 

Більш ніж половину електроенергії в країні виробляє атомна генерація — приблизно 54,4%. Нещодавно Зеленський попередив про те, що рф може завдати повітряних ударів по трьох українських АЕС. Це загрожує не лише збільшенням дефіциту електроенергії, але й ядерною катастрофою.  

Передбачити дії ворога та їх наслідків ми не можемо. Проте сидіти склавши руки також не варіант. Тому обговоримо кілька способів як зігрітися взимку, якщо у помешканні не буде опалення і не буде можливості увімкнути обігрівач. 

Грілка

Одним з найпростіших способів зігрітися досі лишається грілка. Гумові нескладно придбати в аптеках. Вартість у Вінниці складає орієнтовно 150 гривень. Можна грілку зробити й власноруч. Для цього достатньо наповнити пластикову пляшку гарячою водою, обмотати рушником і покласти у ліжко. Хороша грілка зігріватиме вас під ковдрою до ранку. 


Користуючись такими засобами для обігріву, не забувайте про безпеку: надійно закручуйте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, аби не обпектися. 

Електричні капці для дому

Існує кілька різновидів таких «зігрівашок», власне, електрокапці, та електрогрілка. У перших можна вільно пересуватися, а другий пристрій призначений для статичного використання й візуально нагадує один великий капець для обидвох ніг одразу. 

Працюють вони завдяки нагрівальному елементу, що прихований всередині. Він покритий силіконовою ізоляцією, що захищає її від вологи. Перед пранням нагрівальна пластина легко вилучається з грілки. 

Заряджаються пристрої від USB, що йде в комплекті. Потужності повербанку чи навіть ноутбуку буде достатньо.  


Після підключення необхідно вставити ноги всередину і насолоджуватися теплом і комфортом. Температура нагріву становить приблизно 40 градусів за Цельсієм. Деякі моделі додатково мають функцію вібромасажу ніг.

Знайти і придбати такий товар можна в інтернет-магазинах. Ціна стартує від 600 гривень, а в середньому складає 1,5 тисячі.

Електроковдра

Як і в попередньому випадку, працює такий девайс завдяки нагрівальному елементу всередині. В електричних ковдрах, простирадлах та пледах вони тонкі та плоскі, ізольовані один від одного. Для прання достатньо їх вийняти. Заряджаються також через USB. 

Більш дорогі варіанти мають світловий індикатор, що сигналізує про рівень зарядки. У них також є режим автовимкнення та захист від перегріву. З ними можна засинати, не турбуючись про свою безпеку. 


У багатьох моделях є функція самостійного вибору режиму обігріву. Працює це приблизно так: мінімальний (до 40°C), середній (50-60°C) або максимальний (75 С°C). 

В інтернеті можна знайти пропозиції навіть за 500 гривень. Однак у такому разі варто ретельніше придивитися до характеристик та відгуків. Часом покупці пишуть, що такі ковдри магнітяться чи бʼють струмом. Середня вартість якісних електроковдр складає 2,5 тисячі гривень.

Килим з підігрівом

Не дуже приємно вставати зранку на холодну підлогу. Чи, до прикладу, тримати ноги на такій, під час роботи вдома. Зарадити цьому якраз і може ця мобільна підлога. Принцип роботи у неї, як у звичайної електричної грілки. 

Використовувати можна також як лежанку для домашніх улюбленців, ігрове поле для дітей, стелити на стільці чи на поверхню робочого столу, для сушіння взуття та інших предметів. 

Серед переваг такого килимка безпечний нагрівальний елемент, можливість регулювати температуру нагріву та захист від перегріву. Зазвичай максимальною температурою є 40°C. Час нагрівання килима — до 10 хвилин. Вартість від 500 до 2000 гривень. 


Також кількома простими та дієвими порадами, що допоможуть підтримати комфортну температуру в оселі, поділилися в МОЗ України:

Перше та головне — дотримуйтеся правил багатошаровості — одягайте одразу кілька теплих речей. Наприклад, термобілизну, штани з натуральних тканин, в’язані речі, теплі шкарпетки тощо. Додатково можна вкритися пледом чи ковдрою.

Ізолюйте приміщення

Дуже важливо не дати теплу «виходити» з приміщення. Найпростіше, що можна зробити самому — перевірити чи не тягне холодом з дверей та вікон. Згадайте, що робили бабусі в дитинстві, коли утеплювали на зиму вікна — потрібно зробити те саме. Також важливо памʼятати: все, що стоїть впритул до батарей перешкоджає розповсюдженню тепла.

Відмовтеся від алкоголю

Алкоголь не зігріває взагалі, а дає лише уявне відчуття тепла. Під час вживання алкоголю розширюються судини, і кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи тепло втрачають. Саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна.

Вживайте гарячі напої та їжу

Гарячий чай, кава, супи допоможуть зігрітися. В умовах віялових вимкнень електроенергії подбайте про якісний термос. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло, або набрати окріп в місцях, де є генератор (у «Пунктах незламності», на заправці, у знайомих тощо). Якщо у вас газова плита, можна робити це в будь-який час.

Виконуйте фізичні вправи

Не сидіть на місці. Рух — найкращий спосіб зігрітися. Навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод.

Використовуйте природне тепло

У сонячну погоду відкривайте штори — це додасть оселі пару градусів тепла. Вночі варто закривати штори, щоби запобігти додатковому охолодженню приміщення. Пам’ятайте, штори не мають закривати батареї.



Джерело