22.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Як врятуватися від спеки у квартирі без кондиціонера

Для тих, хто хоче зберегти комфортну температуру у квартирі та не використовувати велику кількість електроенергії, існує багато простих, але ефективних способів охолодження.

Охолодження будинку

Закрийте всі вікна. Відкриті вікна під час спеки лише дозволяють гарячому повітрю проникати всередину. Краще провітрювати приміщення рано вранці або пізно ввечері, коли температура знижується.

Використовуйте вологі тканини. Повісьте біля відкритого вікна мокре простирадло або розкладіть мокрі рушники по кімнаті. Це допоможе знизити температуру повітря на кілька градусів. Врахуйте, що цей метод підвищує вологість у приміщенні, тому ввечері доведеться знову провітрити.

Створіть мінікондиціонер. Поставте перед вентилятором миску з холодною водою або льодом. Потоки повітря, що проходять через холодну воду, швидко охолодять кімнату.

Вимкніть непотрібне освітлення. Лампочки є джерелом тепла, тому краще вимикати їх, коли вони не потрібні.

Накрийте темні поверхні світлими тканинами. Світлі поверхні відбивають тепло, тоді як темні поглинають його. Використовуйте натуральні тканини, щоб покрити темні меблі та інші предмети.

Регулярно мийте підлогу. Вологе прибирання допомагає знизити температуру в приміщенні.

Розумне провітрювання. Коли на вулиці стає прохолодніше, відкрийте вікна в різних кімнатах і використовуйте вентилятор, щоб видувати гаряче повітря назовні.

Уникайте готування вдень. Готування додає тепла та вологості в приміщенні. Плануйте приготування їжі на ранок або вечір.

Охолодження себе

Носіть одяг з натуральних тканин. Бавовна, льон, шовк і вовна забезпечують додаткову повітряну подушку, яка перешкоджає перегріву.

Використовуйте охолоджувальні компреси. Лід або холодна вода на зап'ястях, шиї та під ліктями допоможуть швидко охолодитися.

Приймайте холодний душ. Це простий і ефективний спосіб знизити температуру тіла.

Використовуйте охолоджувальні предмети. Покладіть в холодильник пакет з крупою або аркуші паперу, а потім розмістіть їх у ліжку перед сном.

Пийте багато води. Гідратація допомагає тілу краще справлятися зі спекою.

І ще пару порад

Заслонки на вікнах. Використовуйте жалюзі або штори, щоб запобігти проникненню сонячного світла у приміщення.

Покращуйте вентиляцію. Встановіть витяжний вентилятор у кухні та ванній, щоб видалити гаряче повітря.

Зелені насадження. Розмістіть кімнатні рослини, які допомагають охолоджувати повітря шляхом випаровування вологи.

Ці прості правила допоможуть вам без зайвих фінансових витрат відчувати себе комфортно в будь-яку спеку. Літо – чудова пора, і нехай вона приносить вам тільки радість та задоволення.

Джерело