Від рукавиць до бронежилетів. Нині у пріоритеті для клієнтів усе, кажуть у вінницькому воєнторзі / Фото: «Hunter»

  • Через повномасштабну війну зріс попит на товари для військових. 
  • Зріс асортимент одягу та спорядження. З’явилися нові виробники. Переорієнтувалися на військові потреби вінницькі «військторги». 
  • За чим приходять вінничани та які ціни?

У рази збільшився попит на військовий одяг і спорядження з початком повномасштабної війни.

Що наразі можна придбати? Чи є товари для жінок-військовослужбовиць? Який асортимент та ціни? Та на що звертати увагу при виборі одягу та спорядження?

Про це та інше поговорили із контент-менеджеркою мережі магазинів Hunter Юлією Шейко.

Зміни у попиті та поява жіночого одягу

Як змінився попит на військову продукцію? Юлія Шейко розповіла, що до початку повномасштабної війни клієнти купували, переважно одяг, взуття, спальники.

— Зараз у пріоритеті все. Відмічаємо наростання попиту на певні товари такими «хвилями», — каже Шейко. — Тобто, в період наступальних операцій Збройних Сил — активно закуповують спорядження: від плит до шоломів. В час, коли на фронті не відбувається активних дій: купують частіше штани, сорочки, футболки тощо. 

Контент-менеджерка «воєнторгу» відмічає і сезонність покупок: влітку купують легкі речі, а ближче до холодів — флісові шапки, кофти й так далі.

Крім того, з початком великої війни зросла і кількість жінок-військовослужбовиць. За даними каналу Сил оборони, який координується Міноборони України, у 2014 році жінок в армії було 16,5 тисяч, а на початок 2024 року — уже 45,5 тисяч.


І жінки-військові зіткнулися з проблемою, що жіночого одягу в армії майже нема. І держава, і ринок наразі створюють жіночі лінійки військового одягу.

— Зокрема, у нас є чорний одяг для жінок-поліцейських, жіночий одяг в мультикамі, в пікселі, — каже Юлія Шейко. — І жінки приходять часто. Але, якщо подивитися на те, що вони купують: то орієнтовно 30% хочуть саме жіночу лінійку. Решта обирають те, що ми продаємо для чоловіків. Також ми співпрацюємо з виробниками й робимо індивідуальні замовлення на жінок, якщо в них нестандартні параметри або є особливі потреби до одягу.

Ціни на популярні товари

Питаю, за чим найчастіше приходять люди?

— Найпопулярніші товари залежать від сезону та від індивідуальних потреб кожної людини. Наприклад, є люди, які приходять до нас зі списком. Кажуть: «нам це видали, а це ні й потрібно докупити», — відповіла контент-менеджерка мережі магазинів Hunter Юлія Шейко. — Чи інший приклад — людині видали всі речі, але їх якість не задовольняє. Тому вони хочуть купити одяг, спорядження в якому буде зручно. Або хочуть отримати найкраще: штани з тканини, що не горить; із вбудованими наколінниками та інше.

— І ще важливий нюанс: з початком повномасштабної війни сформувалася мілітарі-мода. Наприклад, цього літа військові носили гавайські сорочки. І також обирають одяг, споряджання тільки від одного відомого бренду, — додала вона.

Середній розмір чека за речі, які потрібні для армії складатиме 73,5 тисячі гривень. Ціни на популярні товари наступні:

Нюанси при виборі одягу та спорядження

Наостанок питаємо, на що звертати увагу при підборі одягу та спорядження?

— Зручність. Коли клієнти у нас приміряють речі, то я обов’язково їм кажу порухатися в цьому одязі: присісти, пострибати, прилягти тощо. Бо, наприклад, якщо людина стрілець, то вона не буде тільки стояти чи спокійно ходити в цьому одязі. Сто відсотків будуть активні задачі й під час їх виконання зручність — один з головних параметрів, — відповіла контент-менеджерка мережі магазинів Hunter Юлія Шейко.


Ще один фактор, на який варто звертати увагу при виборі спорядження: це ступінь захисту.

— Хороший захист не може коштувати дешево, — каже Юлія. — Крім того, якщо говорити про плити, то в нас є плити шостого ступеня захисту та ще й полегшені. Якщо, наприклад, плита за 7 тисяч гривень важить чотири кілограми (а це вже вісім кілограмів, бо треба дві плити – авт.), то полегшена плита за 25 тисяч — близько 2 кілограмів (разом 4 кілограми – авт.). Різниця відчувається тоді, коли військовий вдягає плитоноску, а потім рюкзак та інше спорядження.

Крім магазину «Hunter» у Вінниці діє ще зо два десятки «військторгів». Інформацію про деякі з них ви можете знайти на порталі ТОП 20, де також зібрані відгуки про магазини.

 



Джерело