апарат швл

Зберегти життя пацієнта є найважливішою задачею лікаря. Іноді виконати це зовсім не просто, коли хвороба атакує, а стан людини погіршується. Встановлений у відділенні апарат ШВЛ надасть можливість рятувати тих, хто не може дихати самостійно, і в тому разі, коли цей процес відбувається нестабільно. Пристрій постачає кисень у легені та виводить вуглекислий газ. Примусова вентиляція відбуватися через маску, а в складних випадках встановлюється трахеостома чи інтубаційна трубка.

Апарат ШВЛ

Обладнання, що забезпечує дихальну функцію, має попит у відділеннях інтенсивної терапії та операційних. Реанімаційні заходи значно підвищують шанси на одужання хворого та його відновлення. Стрімка стабілізація після втрати дихальної функції стає можливою завдяки точному налаштуванню режиму роботи апарата. Ризики травмувань під час маніпуляції зведені до мінімуму. Пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту. Потреби в постійному контролі процесу немає, він відбувається цілком автоматично та сигналізує в разі виникнення змін.

Особливості конструкції приладу ШВЛ

Перші апарати створені в минулому столітті та постійно модернізувалися. Сучасні прилади належать до категорії високотехнологічних. Для їх виготовлення застосовуються інноваційні матеріали, а управління відбувається за допомогою High-tech. Основні компоненти апарату ШВЛ:

  • компресор. Створює необхідний тиск для подання кисню в легені пацієнта;
  • вентилятор. Регулює об’єм та частоту дихальних рухів;
  • зволожувач. Насичує повітряну масу водяною парою;
  • датчики. Відстежують показники дихання хворого;
  • монітор. Виводить на екран необхідну медичну інформацію.

У деяких моделях наявний акумулятор. Це дає змогу заряджати пристрій та користуватися ним під час відключень електрики. 

Випадки застосування приладу та переваги використання 

Пацієнтів підключають до ШВЛ при важких захворюваннях та станах:

  • гостра дихальна недостатність. Вона розвивається при запаленні легенів, появі набряку в них, астмі, хронічній обструктивній хворобі та інших патологіях, що викликають зупинку дихання;
  • травми грудної клітини. Це може бути перелам ребер, колапс легенів тощо;
  • отруєння. У тому разі, коли причиною пригнічення дихального центру стають токсичні речовини.

Апарат ШВЛ підключають до пацієнтів, що знаходяться в комі. У такий спосіб вдається стабілізувати стан та відновити нормальну функцію дихання. Потреба в примусовій респіраторній підтримці виникає під час нейрохірургічних операцій.

Застосування апарату ШВЛ у клініці надає певні переваги. Ефективно усуваються розлади дихання та контролюються його показники під час надання пацієнту такого типу допомоги. Параметри дихання встановлюються індивідуальні, підібрані за анамнезом хворого. Зручність користування інтерфейсом виключає виникнення помилок під час налаштувань. Вентиляція легень у вибраному режимі та спостереження за показниками та станом пацієнту відбуваються цілодобово. Безпосередня участь персоналу не потрібна. При критичній зміні параметрів відбувається сповіщення за допомогою сигналізаторів.

Джерело: сайт medigran.com