Вінницькі пам’ятки не обмежуються лише одним містом. Є цікаві місця, які розташовані неподалік Вінниці, проте вони мають не менший попит у туристів. До таких можна віднести Барський замок: він знаходиться на лівому березі річки Рів, за 40 кілометрів від Вінниці, у містечку Бар.
Для початку слід трохи поринути в історію цього замку
Спочатку він був збудований з дерева. Особливо це стосувалося стін, оскільки в цьому районі дуже багато лісових хащів. Будувалося все на совість: з подвійними стінами та земляною підлогою. Споруда мала стати не тільки красивою, а й страшною для потенційних ворогів.
Барський замок був досить величною спорудою, що складається з п’яти веж. Одна з них була каплицею з великим дзвоном. Ворота біля однієї вежі по суті з’єднували замок із Баром (сам по собі він знаходився на відстані). Перед входом у замок зробили цілий бастіон, який являв собою дві вежі та дубові балки. Словом, це була справжня фортеця, до якої неможливо було потрапити.
XVI століття стало розквітом для замку: його кілька разів перебудовували, робили величнішим. Але до XX століття він почав поступово руйнуватися і втратив колишню велич. По суті це була звичайна споруда, яка не становила жодної цінності для пізньої Російської імперії.
Після революції Барський замок використовували як цвинтар: тут ховали учасників громадянської війни. Згодом про нього взагалі забули, оскільки для більшовиків він також не був цінним. Це тривало до 1944 року: у боях за визволення Барського району загинуло багато радянських воїнів. Вони були з почестями поховані біля замку. По суті він став місцевим некрополем із цікавою історією, бо спочатку замислювався як гарна будівля та приваблива пам’ятка. Але історія розставила все своїми місцями: відтепер Барський замок — це місце поховання учасників двох світових воєн, а також громадянської.
Щороку в день визволення міста (25 березня) в Барі вшановують хвилину мовчання всіх загиблих солдатів і партизанів. На їх честь на території замку встановлена скульптура воїна заввишки понад 3 метри. До цього пам’ятного знаку прийнято приносити квіти, що роблять всі відвідувачі Бару. Монумент є щось на кшталт вічного вогню, лише у спрощеному вигляді.
Це місце виглядає дуже привабливо, особливо для туристів. Невелике місто, чудова природа, і на тлі всього цього таємничий замок. Це ідеальне місце, щоб зробити кілька фотографій, погуляти околицями. Сюди часто приїжджають і жителі Вінниці, особливо 25 березня, щоби вшанувати пам’ять загиблих.
Таким чином, гостям Вінниці варто оглянути не лише місцеві визначні пам’ятки, а й покататися до Бару. Тут можна отримати незабутні враження: подивитися на природу і перейнятися патріотичним духом після огляду загадкового замку та пам’ятника воїнам кількох воєн.