23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Музей шоколаду Рошен у Вінниці: огляд солодких екскурсій

музей шоколаду рошен

Музей шоколаду «Рошен» є, мабуть, незвичайною пам’яткою Вінниці. Відвідування цього місця – це справжнє свято, особливо для дітей. Тут чарівна обстановка, яка в основному створюється за допомогою ароматів бісквітів, карамелі, тортів та інших солодощів, що витають у повітрі. Ласуни ніколи не зможуть забути відвідування цього незвичайного музею і, можливо, захочуть прийти сюди знову.

Розташований він поруч із кондитерською фабрикою «Рошен» на вулиці Гліба Успенського будинок 8. Щоб прийти сюди і заодно зазирнути на фабрику, треба заздалегідь записатися на екскурсію (годинник роботи — щодня з 10 до 22 години, без вихідних).

Особливості відвідування музею шоколаду

музей рошен у вінниці

Основна фішка полягає в тому, що відвідувачів водять не на просту екскурсію, а на інтерактивну. Вони повинні побувати у чотирьох кімнатах, у кожній з яких є свій сюрприз. Оскільки більшість візитерів – це діти, то біля входу їх зустрічає Робошен – спеціально зроблений робот, який розповідає про музейні тонкощі. Зрозуміло, що повноцінну екскурсію веде справжній екскурсовод, а робот — це більша розвага для дітей, можливість їх порадувати та повеселити.

Відвідування кімнат відбувається таким чином: діти повинні виконати завдання, яке озвучується цим же роботом. Після виконання вони отримують своєрідний код доступу, завдяки якому автоматично проходять до наступного приміщення. В основному завдання пов’язані із загадками про цукор, шоколад, запахи і смакові відчуття. А екстравагантна атмосфера лише доповнює радощів: кімнати оформлені у казкових стилях. Наприклад, у центрі ставлять величезний імпровізований батончик чи цукерку. Або торт, який світиться у темряві. До речі, освітлення в кімнатах також своєрідне: яскраве, але при цьому в холодних відтінках (як правило, блакитних).

Музей «Рошен» – це не лише проходження квестів. Поруч із ним знаходиться 4D кінотеатр, у якому показують дитячі мультики та фільми. Окремо від нього є ігрові зали, де можуть розважатися діти різних вікових категорій. Словом, тут все оформлено так, що буде цікавим як для першокласників, так і для десятикласників. За бажання вони можуть пограти в інтерактивні розвивашки, які також розташовані у загальному доступі.

дитячий центр рошен у вінниці

І, нарешті, відвідувачі в процесі екскурсії можуть дегустувати всілякі смаколики (особливо це стосується шоколадних начинок), спостерігати за процесом виготовлення тортів, бісквітів та інших солодощів.

Найяскравіший спогад при відвідуванні музею шоколаду у Вінниці — це, звичайно, солодкий аромат. Його ніхто і ні з чим не сплутає: запах новорічного солодкого подарунка, в якому багато шоколадних цукерок та інших ласощів. Після екскурсії дітям обов’язково видають невеликі смачні презенти, іграшки та спільне фото на згадку. Словом, гарний настрій забезпечений як дітям, так і їхнім батькам.

Таким чином, музей «Рошен» — це не просто цікаво, а ще й смачно.