- У Вінниці активно відкривають ветеранські хаби для підтримки ветеранів війни та їх родин.
- Ці простори створюють для надання різноманітної допомоги, психологічної підтримки, правових консультацій.
- Дізналися про послуги найбільших центрів.
Турбота про родини військових, зокрема загиблих захисників і захисниць — головні пріоритети ветеранських просторів. У нашому місті таких знаходиться чимало. А кому, куди і з якими питаннями можна звернутися? Дізналися про напрямки роботи найбільших центрів.
Ветеранський простір Veteran Hub
Філія Veteran Hub у Вінниці прийняла перших відвідувачів у вересні 2020-го. Цільова аудиторія хабу — ветерани, захисники, їхні родини та близькі, члени сімей тих, хто загинув на війні чи перебуває у полоні.
Після початку повномасштабного вторгнення фахівці в Хабі зосередились на трьох напрямках роботи: юридичному, психологічному та на кар’єрних консультаціях, допомогу ветеранам-підприємцям при відкритті власної справи. Також тут проводять тематичні лекції і навчання. Усі послуги надаються безкоштовно.
— Ми працюємо для ветеранів, воїнів та їхніх близьких. Спектр запитів доволі різноманітний, — розповідає юрист Микола Тимощук. — Зазвичай це питання, які прямо впливають на добробут ветеранів (різного роду виплати, пільги, соціальні гарантії, проходження ВЛК та МСЕК). Також до нас звертаються близькі ветеранів та воїнів з найрізноманітнішими питаннями. Зокрема, дуже актуальними є питання щодо пільг та виплат для родин загиблих та зниклих безвісти.
Особливо користується попитом консультації юриста.
— Моя робота полягає в первинній правовій допомозі, — каже юрист Veteran Hub. — Тобто ми не надаємо адвокатський супровід, але надаємо супровід по всіх можливих питаннях досудового врегулювання. Допомагаємо формувати рапорти, запити, заяви, звернення тощо.
Найпопулярнішими зверненнями до юриста є консультація з медичних питань (проходження МСЕК та ВЛК), оформлення виплат та грошового забезпечення, отримання соціальних гарантій та статусів УБД, особи з інвалідність внаслідок війни, сім’ї загиблих військовослужбовців.
Отож, консультанти хабу працюють для:
- ветеранів,
- подружжя та партнерів, дітей і близьких ветеранів,
- родин та близьких військових,
- захисників і захисниць НГУ, МВС, ТрО, Державної прикордонної служби, ДСНС,
- медиків та добровольців.
Також у Veteran Hub є мобільний офіс може приїхати до людей, які мешкають в області. Екіпаж фахівців на місці надасть комплексну консультацію з усіх питань, які цікавлять.
Працює мобільний хаб з вівторка по суботу для ветеранів та ветеранок, а також сімей захисників і захисниць.
У простір підтримки для воїнів та їхніх близьких Veteran Hub можна звертатися:
- Адреса: Вінниця, Славетна 29 (8-го Березня);
- Години прийому: Пн-Пт: 11.00–19.00, Сб-Нд: 12.00–18.00;
- Електронна адреса: [email protected]
- Викликати екіпаж можна за номером: (067) 348 28 68.
Центр допомоги ветеранам «Полум’я надії»
Нещодавно у Вінниці відкрився новий центр допомоги ветеранам «Полум’я надії», який за три тижні роботи прийняв понад 40 військових, ветеранів і їх родин. Центр пропонує підтримку через консультації, психологічну допомогу та відпочинок. І робить це безкоштовно.
Простір для ветеранів війни та їхніх родин складається з двох поверхів. На першому знаходиться кімната відпочинку, кінозал, де відвідувачі також можуть поласувати кавою. Ще осередок передбачає кабінет, де будуть надавати психологічну підтримку, юридичні консультації. Важливим складником також є духовна підтримка, яку надають капелани.
На другому поверсі знаходиться дитяча кімната і спортзал, який ще доукомплектовується. Також там працюватиме реабілітолог.
Простір для ветеранів та їхніх родин працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 14.00 та з 16.00 до 20.00.
- Адреса: Вінниця, вул. Винниченка, 4-А.
- Телефон гарячої лінії (093) 867 2555.
Ветеранський простір
У Вінниці по вулиці Єрусалимка, 8, також запрацював Міський освітньо-аналітичний центр допомоги ветеранам АТО/ООС, членам їх сімей та сім’ям загиблих.
Діяльність центру спрямована на захист прав і свобод ветеранів, членів їх сімей, волонтерів та сімей загиблих, зокрема надання правової допомоги, психологічна і спортивна реабілітація, профпереорієнтація, підвищення професійного рівня.
Основні напрями та послуги, які безкоштовно доступні у ветеранському просторі:
- консультації дитячого та дорослого психолога, які відбуваються у форматі індивідуальної та групової роботи;
- консультації та супровід юристів з приводу правової допомоги, взаємодії з військовими частинами, військкоматами, державними інституціями тощо;
- фізична реабілітація у Просторі та за місцем проживання після травм, поранень, загострення хронічних захворювань;
- групи підтримки для різних категорій людей: тих, хто очікує рідних з війни, дружин полеглих Героїв, батьків загиблих учасників і учасниць бойових дій;
- організація заходів для підвищення обізнаності у форматі живих зустрічей, де можна дізнатись про зміни у законодавстві, протидію шахрайству, права військових та їхніх рідних, самодопомогу;
- видання і поширення просвітницької літератури для допомоги цільовій аудиторії.
- організація творчого і корисного дозвілля для ветеранів і ветеранок, їхніх рідних, дітей захисників і захисниць;
- гуманітарна допомога родинам військових за наявності резервів, наданих благодійними чи волонтерськими організаціями.
Куди звертатися, якщо потрібні ці послуги:
- Адреса: Вінниця, вулиця Єрусалимка, 8.
- Контактний телефон: +38 067 959 40 65.