• У ніч з 12 на 13 серпня українці зможуть спостерігати найяскравіший зорепад цього року — метеорний потік Персеїди. На піку він видасть до 100 метеорів на годину.
  • Розповімо, як виникають метеори, а головне — як побачити це космічне явище на власні очі.

Персеїди — один із найшвидших та найяскравіших метеорних потоків, який можна спостерігати на Землі. Свою назву отримав завдяки сузір’ю Персея, де знаходиться його радіант — точка на небесній сфері, з якої виходять метеори.

Персеїди виникають, коли Земля проходить крізь шлейф комети Свіфта-Таттла, яку відкрили у 1862 році, коли вона була найближче до нашої планети. Період обертання цієї комети становить 133 роки. Востаннє вона наблизилася до Землі у грудні 1992 року, а наступного разу це станеться у 2126 році.

Однак наша планета щорічно проходить через хвіст комети Свіфта-Таттла, який тягнеться на багато мільярдів кілометрів. Частинки цього шлейфу врізаються в атмосферу Землі зі швидкістю 50 км/с, створюючи на небі яскраві вогняні смуги, які називають зорепадом.

Коли дивитись зорепад?

Видовищний зорепад можна побачити з 12 на 13 серпня у нічні години від півночі майже до світанку. Найяскравіше явище виглядає у північній півкулі, де й знаходиться Україна. Зорепад можна спостерігати у будь-який темний час, але найкраще — перед світанком, з 2 до 4 ранку.

Для спостереження варто обрати місце далі від вогнів міста. Щоб побачити метеори, треба дивитися на північний схід, де буде знаходитись сузір’я Персея. Звідти й вилітатимуть яскраві метеори, залишаючи помітні сліди на небі.

«Дивіться на якомога більшу частину неба та почекайте, дайте своїм очам звикнути до темряви. І зрештою, якщо вам пощастить і небо буде ясним, протягом години або близько того ви маєте побачити принаймні кілька метеорів», — радять астрономи. 



Джерело