23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Нюанси виїзду на орендованому авто за межі України

виїзд за кордон на автомобілі

У сьогоднішніх реаліях частина українських сімей змушена залишати свої будинки та виїжджати у пошуку безпеки до сусідніх держав. Оренда автомобіля може стати зручним способом пересування за кордоном, проте важливо розібратися в правилах та обмеженнях, які можуть суттєво відрізнятися залежно від компанії з прокату та країни призначення. У питанні перетину кордону на орендованому авто нам допомогла розібратися компанія Авто Аренда — служба прокату автомобілів, яка працює у багатьох українських містах, у тому числі й у Вінниці.

Чи можна брати авто у прокат для виїзду за кордон?

Почнемо з того, що теоретично брати машину у прокат для виїзду за межі України можна. Друге питання, чи готові служби прокату надавати цю послугу? Відповідаємо відразу: готові, але не всі, деякі компанії встановлюють обмеження і дозволяють експлуатувати авто строго на території підконтрольної Україні.

Найчастіше прокат авто для виїзду за кордон можливий за додаткову плату і тільки на вказаний клас машини. Якщо ви маєте намір залишати країну на прокатному авто, обов’язково ознайомтеся з умовами оренди, прочитайте договір, обговоріть терміни прокату, страхування, аж до моментів заправки машини та дозволеного пробігу. Договори та умови можуть істотно відрізнятися залежно від політики конкретно обраної служби оренди.

Вимоги перетину кордону на авто для українців у 2024 році

виїзд за кордон на прокатному авто

З 2024 року для українців, які виїжджають за кордон автомобілем, діють загальні правила, встановлені законодавством України та країн призначення.

Необхідні документи для виїзду за кордон машиною

 • Для водія:
  • Діюче посвідчення водія міжнародного зразка ( IDP ).
  • Закордонний паспорт.
 • Для автомобіля:
  • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт).
  • Договір оренди (якщо автомобіль не є власністю водія).
  • Міжнародне страхування на автомобіль («зелена карта»).
  • Дозвіл на виїзд (для чоловіків віком 18-60 років).

Для легкових автомобілів, які виїжджають за кордон, основними вимогами є українська реєстрація та наявність міжнародного страхування («Зеленої карти»). Щодо екологічних норм, у деяких європейських країнах діє стандарт Euro 6, якому має відповідати автомобіль. При перетині кордону із сумою грошей понад 10 000 євро (або еквівалента) необхідно провести декларування.

Додаткові вимоги у різних країнах варіюються. Наприклад, у Польщі безмитно можна ввезти товари на суму до 500 євро, а до Німеччини — до 430 євро. В Угорщині безмитне ввезення обмежується сумою до 175 євро, тоді як у Молдові — до 1000 євро. Понад цю суму необхідно декларувати товари при перетині кордону.

Страхування

Зелена карта

Обов’язковою умовою виїзду є наявність страхового полісу Грін Кард. «Зелена карта» є обов’язковою для всіх автомобілів, зареєстрованих в Україні, при виїзді до країн-членів системи «Зелена карта». Врахуйте, що картка починає діяти наступної доби починаючи з 00:01 після її оформлення. Наприклад, якщо ви берете авто в прокат для термінової поїздки і цього ж дня оформляєте Зелену карту, то перейти кордон на машині ви зможете з ночі наступного дня.

Також рекомендується придбати поліс «Каско», тому що Зелена Карта відшкодовує відповідальність лише перед постраждалою стороною в іншій країні, якщо винуватцем можливої ​​ДТП ви будете.

Звідси висновок: Якщо ви вирішили брати авто в прокат для поїздки за кордон, подбайте про страхування автомобіля, цей пункт витрати лягає на плечі орендаря транспорту.

Як оформити автомобільний прокат для поїздки за кордон?

авто аренда

Перше, що варто зробити – це уточнити, яке саме автомобільна компанія з прокату може запропонувати в оренду. Часто обмеження можуть стояти на транспорт бізнес-класу та представницькі авто.

Обов’язково уточніть такі моменти:

 • Країни, які можна перетинати на прокатному авто, перевірте цей перелік у договорі.
 • Термін, на який можна брати транспорт та умови пролонгації прокату.
 • Сума застави та умови її повернення, штрафні санкції у разі псування елементів салону, подряпин та іншого можливого псування машини.
 • Умови пригону. Деякі компанії можуть подати авто безпосередньо до вашого населеного пункту, до кордону і навіть забрати машину з іншої країни. Послуги оплачуються додатково.

Уважно читайте договір перед підписанням, візьміть копію та, бажано, зробіть переклад.

Компанія «Авто Аренда» з періоду повномасштабного вторгнення допомогла сотням українців перетнути кордон на своєму автопарку. Співробітники служби активно брали участь у евакуації людей із гарячих точок на карті України.

Якщо вам актуальне питання оренди авто – набирайте службу за цілодобовим телефоном +38 (096) 777-89-89

За матеріалами сайту Авто Прокат https://autoprokat.net.ua/ua