У Центральному парку Вінниці знаходиться особлива визначна пам’ятка. Вона називається «Міні-Вінниця»: у цьому відділенні парку місцеві та приїжджі можуть вивчити місто у мініатюрі. Це особливо вражає, оскільки кожній композиції приділено максимум уваги, аж до дрібниць типу візерунків на цеглах.
Подивитися «Міні-Вінницю» можна щодня з 10 до 17 години. Тут завжди є відвідувачі, оскільки парк Горького також відкрито щодня. Вхід платний, але сума загалом символічна. Часто сюди приходять із дітьми, аби долучити їх до історії рідного міста. Під час відвідування немає заборон на фотографування експонатів та відеозйомку. Все це можна робити абсолютно вільно.
Що можна побачити
Особливо виділяються такі міні-пам’ятки:
- Водонапірна вежа. Кожен мешканець Вінниці знає про це місце, а також історію цієї будівлі. Подивитися на вежу в мініатюрі особливо цікаво, тому що вона досить яскрава і впадає у вічі.
- Арка біля центрального входу. Оскільки все це можна побачити наживо (арка знаходиться перед входом до парку Горького), мініатюра виглядає особливо ефектно.
- Миколаївська церква. Так, це не кафедральний собор, проте дуже відоме у Вінниці місце. Віруючі люди неодмінно оцінять мініатюру храму з довгою історією.
- Міська адміністрація Вінниці. Тут також усе зрозуміло: «Міні-Вінниця» показує одну з найголовніших будівель.
- Готель «Савой». Є найбільшою у Вінниці.
- Дім реального училища. Це старовинна будівля, в якій до революції навчалися діти міщан та дрібних чиновників. Під час Першої світової війни цей будинок був відданий під шпиталь, а за радянської влади тут збиралася партійна еліта для проведення різних з’їздів. На початку 70-х років тут було створено торговельно-економічний інститут. Таким він залишається і до сьогодні.
- Вінницький музично-драматичний театр. Любителі спектаклів та концертів точно будуть раді побачити міні-копію улюбленої установи.
- Спасо-Преображенський собор. Тут все ясно: це головний храм Вінниці, де часто відбуваються архієрейські богослужіння.
- Костели капуцинів-францисканців та Діви Марії Ангельської.
Крім цього, тут є кілька міні-особняків, в яких колись проживали знатні люди: лікарі, поміщики, військовослужбовці і так далі.
Кожен експонат розташований на окремій клумбі, що виглядає дуже ефектно і незабутні.
Основні переваги «Міні-Вінниці»:
- Доступні ціни на вхід.
- Дозвіл на фотографування та відеозйомку.
- Якісно виконані експонати, які максимально наближені до реальності.
- Облаштована територія та вільний доступ до Wi-Fi зони для всіх відвідувачів.
Таким чином, парк «Міні-Вінниця» — це чудова нагода побачити місто повністю, але в мініатюрі. Для цього не доведеться кудись їхати, організовувати екскурсію та інше. Цей варіант підійде для людей, які перебувають у Вінниці проїздом та не мають змоги сходити до всіх музеїв, театрів, храмів та інших закладів.