14.06.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Під час пожежі на Вінниччині травмувався власник будинку


  • Необережне поводження з газовим обладнанням ледь не призвело до трагедії. На щастя, господаря будинку врятували вогнеборці.

Вчора, 27 квітня, близько 10.00 рятувальникам повідомили про займання житлового будинку в селі Білозерівка Липовецької громади.

Прибувши на виклик, бійці ДСНС об 11.35 пожежу ліквідували. Орієнтовна площа займання склала 60 кв.м.

Під час пожежі травмувався 72-річний власник будинку. Його госпіталізували до лікарні.


Вогонь знищив шиферну покрівлю будинку та речі домашнього вжитку.

Ймовірно, що зайнялося через несправність газового обладнання.

Фахівці ДСНС вкотре нагадують, що неправильна експлуатація газових приладів, газових лічильників і поганий догляд за ними може привести не тільки до вибухів і пожеж, але й до смертельних отруєнь. Перед розпалюванням, після включення і періодично під час роботи газових водонагрівачів, опалювальних печей, котлів та інших приладів, підключених до димоходів, обов’язково потрібно перевірити наявність тяги. При відсутності чи слабій тязі не користуватися газом — це смертельно небезпечно.

Подальше користування газом можливе тільки після перевірки і очистки димоходів і вентиляційних каналів відповідними службами.

— Не відкривайте крани на газових приладах, не маючи в руках запаленого сірника, завчасно піднесеного до пальника. Не залишайте без нагляду працюючі прилади. Після закінчення користуванням газом, крани на газопроводі потрібно закрити. Не дозволяйте дітям користуватися газовими приладами, — наголошують надзвичайники.

Відповідальність за справний стан і безпечне користування газовими приладами і апаратами в квартирах і житлових будинках несуть їхні власники. А от усувати негерметичність лічильника повинні тільки працівники газового господарства.