Пластиковий шпалерний шпатель набагато зручніше у використанні, ніж звичні всім відрізи ганчір’я, якими раніше було прийнято розгладжувати після наклеювання шпалери. Зі шпателем робота йде набагато легше і швидше, він здатний заощадити досить багато робочого часу.
Навіщо потрібний шпатель для шпалер?
Шпателі, що призначаються для розгладження шпалер, виготовляють із певного виду пластику. Іноді вони мають вигляд звичайного шпателя з окремо виведеною ручкою, а іноді мають просту трапецієподібну форму. Особливих відмінностей між ними немає, тому вибір шпателя залежить від переваг того, кому доведеться з ним працювати. Для розрівнювання рідких шпалер знадобиться два шпатели – широкий і вузький. Як правило, коштує такий шпатель зовсім недорого, але його практична зручність можна вважати неоціненною.
Подібні інструменти виготовляються з м’якої пластмаси, не здатної порвати поверхню шпалер незалежно від їх виду (тобто шпателем для шпалер можна без побоювань розгладжувати вінілові, тканинні та флізелінові шпалери). Однак у цієї пластмаси є певна жорсткість, достатня, щоб дозволяти пригладжування шпалер до стіни. Потрібно уважно стежити за силою натиску, щоб не пошкодити поверхню надто сильним зусиллям.
Як користуватись шпателем?
Шпатель можна використовувати не тільки для їх розгладження, їм дуже зручно наносити шпалерний клей на полотно шпалер і на стіну. Крім цього, його іноді використовують для підрізування країв шпалер біля стелі чи підлоги. З-під наклеєних шпалер за допомогою шпателя можна виганяти не тільки повітря, а й надлишки клею, які миттєво видаляються за допомогою шматка тканини. Щоб видалити повітря, що потрапило під наклеєні шпалери, починати розгладжування слід від вертикальної центральної лінії і рухатися «ялинкою», зверху вниз.
Незважаючи на простоту використання, існують і деякі обмеження для роботи з шпалерним шпателем:
- Розгладжувати з його допомогою шпалери можна лише на стінах, що мають ідеально рівну поверхню.
- Якщо на стінах існують різні горбки, ямки та інші огріхи, краще не використовувати для розрівнювання шпалер шпатель, оскільки дуже великий ризик їх розриву.
Працювати в такому випадку доведеться за старовинним методом, розрівнюючи шпалери шматком м’якого ганчір’я. Однак досвідчені майстри попереджають, що для отримання гарного та якісного результату краще перед наклейкою шпалер зашпаклювати та вирівняти поверхню стін.