23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Таємниця підземелля Вінницького краєзнавчого музею

Розташовані у серці музейного комплексу, ці підвали, які довгий час лишалися прихованими, стали місцем, де історія зберігає свої найглибші таємниці.

Підземелля, знайдені під час ремонтних робіт, датуються XVIII століттям, коли цей будинок служив конвіктом (лат. – гуртожитком) для учнів єзуїтського колегіуму. Після скасування Товариства Ісуса, будівля перейшла у власність місцевої школи, а згодом використовувалася як господарське приміщення зі стайнею, возовнею та іншими приміщеннями.

Особливий інтерес викликає те, що вхід до підземелля виявився під старовинною глиняною піччю, яка, за словами директора музею Катерини Іванівни, могла врятувати від серйозної аварії. Виявлені підвали охоплюють площу приблизно 30-40 м² і мають висоту близько 2 метрів. Вони ще не повністю розчищені, але мають потенціал стати місцем для нової експозиції археологічних знахідок, зокрема, золотих артефактів з колекцій музею.

Підземелля ідеально підходять для зберігання і показу цінних артефактів завдяки їхнім товстим стінам і відсутності вікон, що гарантує їхню безпеку. За допомогою новітніх технологій і досліджень, вчені та археологи продовжують досліджувати цей унікальний підземний комплекс з метою виявлення нових артефактів та розширення знань про минуле Вінниці.

Також, радимо переглянути історію будинку Гедройц. 

 

Джерело