23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Вінницький академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик»

театр ляльок золотий ключик

Вінницький театр ляльок — це, напевно, один із найстаріших закладів культури не лише міста Вінниці, а й у всій Україні. Він був заснований у 1938 році, але в ті роки не був особливо популярним. Повністю він почав працювати вже після війни: саме з червня 1945 року. Першою повоєнною роботою була вистава під назвою «Казка партизанського лісу».

Володимир Шостак, заслужений діяч мистецтв України, очолював ляльковий театр упродовж майже 40 років.

Саме з Вінницького академічного обласного театру ляльок і розпочався Міжнародний фестиваль, який відтоді відбувається в Україні регулярно. Називається він “Подільська лялька”.

Розташований театр за адресою вул. Льва Толстого 6. З понеділка по п’ятницю він працює з 9 до 18 години, а по суботах та неділях у ньому проходять ранки з 10 до 14. У новорічні свята театр функціонує за особливим розкладом, який необхідно відстежувати, але про це, як правило, наперед з’являється інформація на сайті.

театр ляльок вінниця

“Золотий ключик” – це не просто мистецтво для дітей. Сюди можна сміливо привести свою дитину, щоб долучити її до особливого театрального світу. Звичайно, ляльки — це не живі актори, але від цієї вистави робляться куди привабливішою та цікавішою. До того ж театр дає різні вистави, у нього досить великий репертуар. Для дуже маленьких глядачів передбачені російські народні казки, а для старших ставлять навіть сучасну драматургію з пародією на вестерн. У будь-якому випадку батьки можуть ознайомитися з запропонованою програмою, почитати опис спектаклів і вирішити, на якому зводити дітей.

Вінницький театр ляльок дає вистави не лише на батьківщині. Група часто виїжджає на гастролі до Молдови, Румунії, Польщі та інших країн. Також театр є переможцем різноманітних творчих конкурсів та учасником фестивалів.

На що слід звернути увагу під час відвідування

театр ляльок у вінниці

Найголовніше – це, звичайно, поведінка дитини. Зрозуміло, що дитячі спектаклі, особливо у ляльковому театрі, ніколи не відбуваються у повній тиші. На це і робиться розрахунок, більше того, багато дій побудовано таким чином, щоб артисти в образі ляльок взаємодіяли з глядачами. Усе це сприяє з того що діти розслабляються, можуть почати шуміти. Саме з цієї причини до лялькового театру зазвичай ходять усією родиною: щоб дорослі контролювали дитину.

Обов’язково варто ознайомитись з історією театру. Для цього у фойє є фотографії, витяги з документів, знімки безпосередньо з вистав. Дітям завжди цікаво щось подібне, тому в антракті чи навіть перед початком вистави неодмінно слід провести невелику екскурсію.

Відвідування театру – це завжди радісна подія для всієї родини. А візит до лялькового — особливо, тому що для дитини це справжнє чаклунство. Не варто нехтувати такою можливістю, тим більше, квитки в «Золотий ключик» можна придбати практично завжди. Це стосується як вечірніх дитячих спектаклів, так і ранків у вихідні дні.